Forum serwisu ReklamaStron.pl

Dyskusje o tworzeniu i reklamowaniu stron
oraz o sposobach zarabiania na rozreklamowanej stronie

Pomoc i porady - Jak bezpłatnie zareklamować stronę w sieci?

letbelight - 2007-03-15, 19:30
Temat postu: Jak bezpłatnie zareklamować stronę w sieci?
A ja mam takie małe pytanko: jak najlepiej bezpłatnie zareklamować stronę w sieci, żeby jak najwięcej internautów się o nią otarło??
Marek - 2007-03-16, 00:31
Temat postu: Sposoby bezpłatnego reklamowania strony
Zadajesz pytanie, które postawiliśmy użytkownikom naszego forum w pierwszym etapie trwającego konkursu. Odpowiedzi użytkowników tego forum znajdziesz w temacie: http://forum.reklamastron.pl/2222.html - jest tam wymienionych już ponad 20 sposobów bezpłatnego promowania swojej strony.

"Otarcie się" o Twoją stronę lub przynajmniej jej banner przez jak największą liczbę osób uzyskasz poprzez uczestnictwo w systemach wymiany bannerów i autosurfach. Długotrwałe efekty natomiast przyniesie dodawanie do katalogów oraz zindeksowanie strony przez wyszukiwarki. Pamiętaj jednak o tym, iż ilość ocierających się osób, nie zagwarantuje skuteczności reklamy, bo ważne jest, aby reklama dotarła do odpowiednich osób, a nie tylko do określonej ich liczby.

Barbara - 2007-03-22, 15:05
Temat postu: Reklama strony
Proponuję reklamę Twojej strony w serwisach powiązanych tematycznie z treściami prezentowanymi u Ciebie. Możesz tam zastosować takie popularne metody promowania strony jak bannery reklamowe, linki i buttony, np. przez bezpłatną wymianę. Efektywne powinno być również reklamowanie się na forach dyskusyjnych (o tematyce zbliżonej do tematyki Twojej strony) przez umieszczenie linku do strony w pospisie postów i aktywne uczestniczenie w dyskusjach.
siwa-white - 2007-04-06, 00:10
Temat postu: Reklama w firmach zajmujacych się reklamą
Jeśli chodzi o darmowa reklamę, to polecam zapisanie sie do firmy, która zajmuje się reklama. Zapisujesz się, odbierasz meile przez pewien czas (do uzyskania kwoty 2.50zł na reklamę) a potem to już tylko wypełniasz formularz, zamawiasz reklamę i nie wierzysz ze twoja strona mogla aż tak dobrze się zareklamować. Sprawdziłam to. To naprawdę nieźle działa. Nie podam nazwy tej firmy, żeby nie robić reklamy, Proszę o dyskutowanie na forum, a nie proponowanie innych form kontynuowania dyskusji - Marek :wink:
Marek - 2007-04-06, 00:30
Temat postu: Skuteczność reklam w firmach mailingowych
Znam tego typu firmy i wiem, że o skuteczności reklamy w nich trzeba mówić w dwóch aspektach. Gdy jako skuteczność reklamy rozumiemy liczbę unikalnych wizyt w krótkim czasie takie reklamy możemy uznać za bardzo skuteczne. Gdy jednak liczymy, iż w efekcie takiej reklamy ktoś zainteresuje się zawartością serwisu i kiedyś powróci, skuteczność jest często fatalna.
siwa-white: zastanów się, ile reklam dziennie otrzymujesz i jak bardzo jesteś zainteresowana ich treścią - większość osób zapisanych w tego typu firmach ma już dość oglądania reklam, ale robi to dla pieniędzy np. na reklamę. Po kliknięciu w link odczekuje czas potrzebny do zaliczenia reklamy i zamyka stronę. Brak tu miejsca, czasu, ochoty na zapoznanie się z treścią strony. Oczywiście w tłumie znajdzie się ktoś zainteresowany i może się okazać, że reklama się nawet opłaci, ale trudno się zachwycać nad efektami szczególnie porównując je z czasem potrzebnym na uzbieranie na taką reklamę.

siwa-white - 2007-04-06, 00:56

Tak, masz racje, choć po części pozostane przy swoim :wink:
SuperCzytelnia - 2008-01-22, 12:12
Temat postu: Re: Jak bezpłatnie zareklamować stronę w sieci?
letbelight napisał/a:
A ja mam takie małe pytanko: jak najlepiej bezpłatnie zareklamować stronę w sieci, żeby jak najwięcej internautów się o nią otarło??

Bardzo skutecznym sposobem, jest topic na forum.o2.pl
Znajdź sobie dział an forum, który jest odwiedzany najczęściej (widać to po ilości postów).

Stwórz nowy temat z intrygującym tematem, a w środku napisz najkrócej jak się da swoją stronę (mało osób czyta długie opisy).

Dobra rzecz to dodanie adresu na samym początku tematu i na końcu.

PS:
Pamiętaj opis ma być lakoniczny - krótki, zwięzły na temat, tak około 3-5 zdań max najlepiej.

Pozdrawiam.

Marek - 2008-01-23, 09:20
Temat postu: To spam, a nie bezpłatna reklama
SuperCzytelnia napisał/a:
Znajdź sobie dział an forum, który jest odwiedzany najczęściej (widać to po ilości postów).

Stwórz nowy temat z intrygującym tematem, a w środku napisz najkrócej jak się da swoją stronę (mało osób czyta długie opisy).

Nazywajmy jednak rzeczy po imieniu. Sposób ten może rzeczywiście jest skuteczny, ale wykonany w taki sposób jest po prostu spamem.
Aby można było uznać to za sposób skutecznej reklamy należałoby wybierać nie najpopularniejszy dział, ale dział, w którym wolno prezentować na danym forum swoje strony, lub stronę reklamować przy okazji rozpoczynania lub uczestnictwa w jakiejś dyskusji poprzez umieszczenie linku do niej w podpisie pod wysyłaną wiadomością.

SuperCzytelnia - 2008-01-23, 14:50
Temat postu: Re: To spam, a nie bezpłatna reklama
Marek napisał/a:
SuperCzytelnia napisał/a:

Nazywajmy jednak rzeczy po imieniu. Sposób ten może rzeczywiście jest skuteczny, ale wykonany w taki sposób jest po prostu spamem.
Aby można było uznać to za sposób skutecznej reklamy należałoby wybierać nie najpopularniejszy dział, ale dział, w którym wolno prezentować na danym forum swoje strony, lub stronę reklamować przy okazji rozpoczynania lub uczestnictwa w jakiejś dyskusji poprzez umieszczenie linku do niej w podpisie pod wysyłaną wiadomością.

Tak, zgadzam się. Dlatego wybierać fora gdzie strona o której chcemy zareklamować była zgodna treścią.

leito - 2008-08-29, 12:04
Temat postu: Dobre katalogi
Kataloguj ją i wypozycjonuj na jak najwyższa pozycję w google. Niby ciężkie do zrobienia, ale zacznij dodawać ją do dobrych katalogów i w krótkim czasie osiągnie wysoką pozycję w google. Teraz większość osób korzysta z robotów, co nie jest zbyt dobrym sposobem, bo one dodają do katalogów z marnym pagerankiem i tam, gdzie znajdują się tysiące śmieci. To nie wpływa na dobrą pozycję.
Jeśli chodzi o katalogi dobre to sprawdź tu: katalog.biznet.easyisp.pl
Na dole znajdują się też odnośniki do innych dobrych katalogów, gdzie możesz dodac stronę.

Barbara - 2008-09-06, 19:13
Temat postu: Katalog - nie polecam
leito napisał/a:
Jeśli chodzi o katalogi dobre to sprawdź tu: katalog.biznet.easyisp.pl
Próbowałam dodać swoją stronę do tego "dobrego" katalogu. Wyskakuje:
Cytat:
Notice: SmartyValidate: [validate plugin] form 'submit_link' is not registered. in /home1/biznet/domains/biznet.easyisp.pl/public_html/katalog/libs/smarty/plugins/function.validate.php on line 47

Nie polecam.

MalwinaWiatr - 2011-03-13, 14:18

Można też zareklamować przy pomocy darmowych ogłoszeń w internecie, oczywiście zależy od tematyki strony, jak również różnego rodzaju tzw. "precle".
tomcio44445 - 2011-08-23, 20:57
Temat postu: Witam
Zapraszam na nowo otwarte forum gdzie możesz sie świetnie bawić i reklamować http://www.forum-center.ugu.pl Polecam :shock:
freedollar - 2011-08-25, 18:43
Temat postu: Re: Witam
tomcio44445 napisał/a:
Zapraszam na nowo otwarte forum gdzie możesz sie świetnie bawić i reklamować http://www.forum-center.ugu.pl Polecam :shock:

Musisz bardziej reklamowac swoje forum, masz malo uzytkownikow...

sweb - 2011-12-09, 08:34

Możliwości jest dużo fora, blogi, serwisy społecznościowe, katalogi stron, google adwords, komentarze w różnych serwisach, mailingi, strony oferujące zamieszczanie artykułów z linkiem, im więcej linków do strony tym większy może być ruch na stronie. W podpisie mam link do darmowego katalogu tam też nie zaszkodzi dodać stronę.
nowita - 2012-01-27, 22:16

chciałem zareklamować mój film na youtube: http://www.youtube.com/wa...eature=youtu.be ...................ale nie wiem jak to skutecznie i bez dużych nakładów finansowych zrobić, może ktoś zna magiczne sposoby????
nowita - 2012-01-27, 22:22

także zależy mi na promocji mojej strony : www.nowita.zakopane.pl
....kożystałem z gogle adwords, ale to jest zbyt droga reklama bo dziennie trzeba by wydać conajmniej 50 zł, tak więc ogłaszam się w różnych darmowych portalach gdzie sie tylko da.....ale to zabiera mi dużo wolnego czasu
Czy ktoś może wytłumaczyć co oznacza PENG RANG dla stron i jak to się zdobywa??
A na koniec czy ktoś zna jeszcze jakieś portale turystyczne czy reklamowe gdzie mógłbym dodać swoją ofertę i stronę
Serdecznie dziekuje już z góry za pomoc

tmarcin79 - 2012-10-31, 11:30

Najlepiej dodać swoją reklamę w miejscach gdzie znajdują się Twoi potencjalni odbiorcy. Istnieje wiele stron gdzie można zrobić to za darmo. Jeżeli w gronie Twoich odbiorców znajdują się osoby które chętnie skorzystają z bezpłatnych koncertów imprez i innych darmowych wydarzeń to polecam mój portal http://free-fun.pl/ Narazie można tam dodać swoja reklamę za darmo. Więcej szczegółów znajdziesz tutaj Bezpłatna Reklama Pozdrawiam i owocnego promowania działalności
Stefan7809 - 2012-12-01, 11:34

nowita napisał/a:
także zależy mi na promocji mojej strony : www.nowita.zakopane.pl

Starałem się zobaczyć tą stronę ale link nie działa. Reklamy adWords są drogie, jeżeli nie są odpowiednio skonfigurowane i nie trafiają do zainteresowanych klientów, poza tym nie wiem jakie chcesz dochody osiągnąć dzięki tej stronie ale 50 zł dziennie da się przeżyć. Proponuję katalogi i trochę poczytać o seo. Chciałem zobaczyć co można z tą stroną wykombinować ale nie działa link. Widziałem, że wpis jest ze stycznia :)

-semen- - 2012-12-05, 14:32
Temat postu: Reklama strony
Dodam tylko, że dobrym sposobem na tego typu reklamę jest umieszczenie swojego linka na portalu społecznościowym na jakimś profilu, który ma tysiące znajomych. Zobacz tutaj: http://allegro.pl/reklama...2846700025.html
Reklama Stron - 2012-12-05, 16:54

Metod jest tyle ile wymyślisz najpierw
odpowiedz na pytanie reklama
zewnętrzna czy internetowa. Potem
należy zebrać statystyki potencjalnego
targetu twojego.Jak to masz teraz należy
wyszukać miejsca gdzie twojego targetu
jest najwięcej i tam inwestować w
promocję ,reklamę i marketing np. w
social media. Potem jest własne www,
odpowiednia grafika z odpowiednim
układem strony .Teraz czas na
pozycjonowanie plus szereg działań z
marketingowych np. m. szeptany na
forach blogach i wszelkich social media.
Swoją reklamę strony ,firmy, produktów
możesz zacząć od tej darmowej strony
www.Katalogi.co
Życzę sukcesów

puyolol - 2014-01-12, 20:22

prowadzę stronę klubu młodzieżowego piłki nożnej w celu informacji dla zainteresowanych ale nie ma jej w googlach więc troche mija się to z celem co zrobić? http://mosir2000mmz.futbolowo.pl/index.php to moja strona
DeI - 2014-01-22, 20:59

Witam

Jeśli szukasz strony która wypromuje twoją firmę mogę ci polecić firmy.net dają ci darmową reklamę. Co miesiąc prawie 5 tysięcy firm dodaje się do katalogu Firmy.net samodzielnie bo uważają go za doskonałą formę promocji. Dzięki darmowym wizytówkom, firmy są widoczne w katalogu branżowym Firmy.net, odwiedzanym przez ponad sto tysięcy użytkowników dziennie, 21 portalach partnerskich (np: Money.pl, INFOR.pl) oraz we wszystkich najważniejszych wyszukiwarkach na polskim rynku.

Jeśli Ci pomogłem byłbym wdzięczny gdybyś się zarejestrował z tego reflinka https://ssl.afiliant.com/...www.firmy.net/)

pezet - 2014-02-27, 18:26

W firmy.net - warto być. Ale w zupełności wystarczy ten darmowy wpis. Wystarczy wejść na statystyki oglądalności stron, aby przekonać się - że w 9 na 10 przypadków większość osób korzysta z Google w przeszukiwaniu zasobów internetu. Jeżeli Cię tam nie ma - tracisz kontakt z klientami. Dotyczy to przede wszystkim takich firm, które działają na rynku ogólnopolskim. Warto postawić na pozycjonowanie - warto postawić na SEO Venture.
Stanisław - 2014-03-06, 14:22

Ja osobiście prowadzę stronę, na której posiadam również sklep internetowy (branża motoryzacyjna). Osobiście sporadycznie korzystam z płatnych form reklamy, jednak na co dzień staram się skupić na darmowych sposobach zwiększenia ruchu. W jaki sposób? Mianowicie posiadam stale aktualizowany blog, który posiada ciekawostki i nowinki z branży. Publikuje tam artykuł przynajmniej raz dziennie. Dodatkowo prowadzę aktywnie fanepage na FB, gdzie staram się dostarczyć ludziom ciekawe informacje oraz odrobinę rozrywki. Raz na jakiś czas wrzucę też jakieś oferty promocyjne (należy pamiętać aby nie robić tego za często). Kolejnym, bardzo istotnym krokiem jest promocja swojej strony i osoby na innych serwisach skąd mogą przybyć do mnie ludzie. Chodzi mi tutaj o serwisy z artykułami do przedruku jak artelis.pl, gdzie za darmo mogę umieścić swój artykuł zostawiając w stopce autorskiej swoje „ZAPRASZAM DO MNIE” w postaci linku. Sposób ten jest o tyle ciekawy, że osoby czytające moje wiedzowe artykuły sa zainteresowane tematem, co zwiększa szansę, że wejdą na moją stronę. Co więcej, każdy ciekawy i dobrze napisany artykuł może być przedrukowany na inną stronę z zachowaniem linku do mojej strony. Polecam wam ten sposób jeżeli macie trochę czasu i samozaparcia to można fajnie wypromować swoją stronę i to za darmo.

Pozdrawiam

taron - 2014-04-28, 10:24
Temat postu: chcesz sie zareklamować? uderzaj do nich!
Odwiedź stronę http://skuteczni.pl/ i oddaj swoją reklamę w ręce profesjonalistów. Wysoka jakość usług w niskiej cenie. Polecam, warto wejść na stronę i przejrzeć ofertę
filendo - 2014-05-01, 03:05

Witam, polecam firmę IBE specjalizującą się w reklamie firm internetowych, która istnieje w branży od 2003 roku. IBE oferuje serwery wirtualne, rejestrację i utrzymanie domen internetowych, wykonanie unikalnych projektów graficznych, tworzenie profesjonalnych serwisów internetowych w oparciu o najnowocześniejsze technologie oraz pozycjonowanie i optymalizację serwisów internetowych. A to wszystko w przyjaznej dla Klienta cenie! Polecam sprawdzić na stronie http://www.ibe.pl/
Careww - 2014-11-02, 23:59

Najważniejsze to social media, dobrze dobrane frazy i wypozycjonowane, własne blogi o tematyce strony, dużo odnośników i informacji o Twojj stronie w sieci
http://careww.pl

Meteo - 2014-11-30, 10:24

hmm najwazniejsze to dobre wypozycjonowanie strony pod konkretne frazy. Do tego dochodzi np marketing szeptany, dobry profil na FB i tyle:>
Lukasnet - 2015-07-01, 14:53

załóż też bloga, to obecnie bardzo popularne, ważne żeby tam pojawiały się użyteczne treści dla użytkowników
Arando - 2015-07-17, 15:25

Zakładaj blogi, udzielaj się na forach. Stworz sieć powiązań, pomiędzy blogami i preclami a blogiem firmowym i samą Twoją stroną :)

Dodaj firmę/stronę do katalogów tematycznych.

sesja - 2015-08-10, 13:44

Fora to dobra opcja. Warto też stworzyć ciekawego bloga :)
combo - 2017-01-08, 23:12

Metody oczywiście dobre, ale lepiej moim zdaniem skupić się na reklama w google porządnie wykonane da naprawdę dobre efekty i od razu trafimy do klientów, którzy poszukują naszych produktów
wsph - 2017-10-21, 21:26

Przede wszystkim serwisy społecznościowe, to dzisiaj jest potęga :)
Stoker - 2017-11-08, 18:16

Bezpłatnie można utworzyć wizytówkę w Google Moja Firma. Dzięki temu strona może wyświetlać się na mapach Google.
Starnet - 2017-11-10, 13:23

Bezpłatnie jest dość ciężko rozreklamować stronę w sieci. Warto jednak jest skorzystać z takich miejsc jak fora reklamowe lub darmowe katalogi branżowe.
Konstruktywny - 2017-12-23, 18:10

Śledź promocje w Google AdWords, dla nowych klientów mają czasem fajne bonusy.
Pikoz - 2018-01-09, 11:53

Stronę można np. dodać od razu do Google Moja Firma i uzyskać bezpłatną wizytówkę strony w Google.