Forum serwisu ReklamaStron.pl

Dyskusje o tworzeniu i reklamowaniu stron
oraz o sposobach zarabiania na rozreklamowanej stronie


Kalendarium - 2007.02.02 - Dzień Handlowca

Marek - 2007-01-27, 16:45
Temat postu: 2007.02.02 - Dzień Handlowca
2 lutego przypada Dzień Handlowca - święto rzadko obchodzone i prawie zapomniane, a może nawet celowo pomijane, gdyż obecnie handlowiec (bez względu na to czy zatrudniony jako przedstawiciel handlowy, specjalista ds. sprzedaży, sprzedawca czy kupiec) ma efektywnie sprzedawać i zarabiać pieniądze dla swojego pracodawcy, a nie świętować. Handlowcy pracujący na własny rachunek natomiast często obchodzą Dzień Kupca (8 grudnia).

We wspomnieniach z okresu PRL pojawia się Dzień Handlowca, jako święto nieuprzejmej ekspedientki ze sklepu z pustymi półkami. Jej pracę należało uczcić tak samo jak metalowca, hutnika i górnika, gdyż budowała nowe socjalistyczne społeczeństwo.

Współcześni sprzedawcy nie budują już państwa, lecz siłę firmy i to na ich pracy opiera się każde przedsiębiorstwo. Umiejętność pozyskiwania klientów jest bardzo cenną cechą, ale samo pozyskiwanie jest obecnie bardziej podobne do budowania przyjaźni niż sprzedawania przedmiotów.

W ramach podtrzymywania tej "przyjaźni" z odwiedzającymi firmę przedstawicielami dostawców można wysłać im życzenia mailem na adres, z którego rozsyłają do nas oferty. Tego dnia warto także pamiętać o handlowcach zatrudnionych w firmie i złożyć im życzenia na stronie www (choćby w części dostępnej tylko dla nich).

Na prywatnych stronach i forach Dzień handlowca można wykorzystać jako pretekst do rozpoczęcia dyskusji na temat technik stosowanych przez sprzedawców i zupełnie niepotrzebnych towarów kupionych pod ich wpływem.

Barbara - 2007-01-31, 13:03
Temat postu: Dzień Handlowca w edukacji
Dzień Handlowca może być również wykorzystany w edukacji. W tym dniu oprócz składania życzeń wszystkim osobom zajmującym się handlem można rozwijać motywację młodzieży do doskonalenia swych umiejętności handlowych (szczególnie młodzieży uczącej się w szkołach handlowych) przez organizację Szkolnego Dnia Handlowca.

Z okazji Dnia Handlowca można przygotować artykuł na temat przedsiębiorczości młodzieży i opublikować go w internetowym serwisie szkolnym. Na stronach i forach o tematyce edukacyjnej można również ogłosić konkurs na najlepszy biznes plan dla sklepu internetowego.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group