Forum serwisu ReklamaStron.pl

Dyskusje o tworzeniu i reklamowaniu stron
oraz o sposobach zarabiania na rozreklamowanej stronie

Konkurs - Tydzień reklamy za jedno zdanie - Etap I - Sposoby bezpłatnego reklamowania stron w Interneci

OzdobaForum - 2006-06-12, 00:05
Temat postu: Etap I - Sposoby bezpłatnego reklamowania stron w Interneci
Każda osoba posiadająca własną stronę internetową chciałaby, aby odwiedzało ją jak najwięcej gości. Sposobem na przyciągnięcie odwiedzających jest reklamowanie swojej strony. Tylko jak to zrobić? Reklama często dużo kosztuje.

Można jednak reklamować stronę zupełnie za darmo. Jeśli wiesz jak to robić bez ponoszenia kosztów - opisz swój sposób.

Każda osoba, która przedstawi nieopisany wcześniej w tym temacie sposób promocji stron w Internecie otrzyma gwarantowaną nagrodę - tydzień bezpłatnej reklamy na Forum serwisu ReklamaStron.pl. Wystarczy jedno zdanie, a w naszym rotatorze pojawi się baner Twojej strony!

UWAGA: SPAM nie jest uznawany za sposób reklamowania!

Sposoby promowania stron wymienione już przez Uczestników Konkursu i nagrodzone:
1. Wymiana linkiem, bannerem, butonem.
2. Stopki na forach.
3. Pozycjonowanie na jedną, dwie lub trzy frazy.
4. Uczestnictwo w konkursach na najlepszą stronę.
5. Sygnaturki w mailach.
6. Dodawanie stron do toplist, katalogów i serwisów zajmujących się wymianą trafficu.
7. Bezpłatne artykuły do przedruku.
8. Wydanie bezpłatnego ebooka reklamowego.
9. Opis w GG.
10. Ogłoszenie na bezpłatnej internetowej tablicy ogłoszeniowej.
11. Napisanie opinii do publikacji.
12. Formularz polecający i możliwość pobrania za polecanie strony.
13. Marketing wirusowy (gry, konkursy, badania, dziwne teksty, itp.).
14. Odesłanie koperty zwrotnej z adresem Twojej strony internetowej.
15. Informowanie znajomych o swojej stronie (np. przez gg).
16. Umieszczanie informacji o swojej stronie na słupach i tablicach ogłoszeniowych.
17. Adres strony w nicku na czacie.
18. Słowne zachęcanie znajomych do odwiedzenia strony oraz do jej promowania.
19. Stworzenie bloga reklamującego stronę.
20. Stworzenie aliasu dla swojej strony.
21. Rejestracja strony w wyszukiwarce.
22. Wpisywanie się do księgi gości odwiedzanych stron.
23. Uczestniczenie w systemach wymiany bannerów.
24. Wygryzanko.
25. Shoutboxy, na stronach, których administratorzy akceptują reklamowanie się w shoutboxie.
26. Pisanie Press Release (informacji prasowych) dla mediów.
27. Stworzenie ankiety, za udział w której badani otrzymają coś.
28. Adres strony w filmie (np. z instrukcją jak korzystać ze strony).
29. Stworzenie petycji w jakiejś sprawie (oczywiście z linkiem).
30. Wymiana mailingami z administratorami innego forum.
31. Systemy wymiany linków stałych.
32. Reklama w serwisie aukcyjnym wśród osób, które wygrały aukcje.
33. Reklama na forum w dziale przeznaczonym do prezentowania własnych stron.
34. Ulotki/zaproszenia reklamujące stronę.
35. Reklama na YouTube w formie odpowiedzi na inny film.
36. Wykonanie komuś grafiki na stronę w zamian za reklamę.
37. Organizowanie konkursów i rozdawanie gadżetów z adresem strony.
38. Umieszczenie adresu strony na koszulce lub własnym samochodzie.
39. Przemycenie adresu strony w nazwie swojego konta na Allegro i połączenie go z kontem na Naszej Klasie.
40. Współpraca z administratorami innych stron.
41. Wymiana reklamy tekstowej na reklamę audio w radiu internetowym.
42. Reklama strony w grze internetowej.
43. Reklama strony na aukcjach internetowych na stronie o mnie.
44. Tworzenie konta z adresem strony i podawanie go w polu "moja strona".
45. Rozpowszechnianie filmów z adresem swojej strony.
46. Reklama na stronie Urzędu Miasta.
47. Fikcyjne konto na portalu NaszaKlasa.pl.
48. Reklama przy pomocy zaproszeń na serwisach hostingowych.
49. Nazwa strony w nazwie pliku wrzucanego na serwis hostingowy.
50. Reklama w serwisach społecznościowych na własnych zdjęciach.

[szczegóły sposobów promocji znajdziesz w poniższych postach oraz kolejnych etapach konkursu]

Znasz inną metodę reklamowania strony? Napisz i wygraj nagrodę!

Marek - 2006-06-12, 00:23

Pierwszy sposób na bezpłatną reklamę: udział w konkursie "Tydzień reklamy za jedno zdanie" i otrzymanie gwarantowanych nagród ;) - zapraszam.
Marcin - 2006-06-12, 07:09

Wymiana buttonem, bannerem lub linkiem - trzeba wiedzieć z jakimi stronkami, ważne są komentarze, jeśli jest ich dużo to naprawdę warto (sprawdziłem, z jednej stronki odwiedzało mnie dziennie ok.80 osób).

[Nagrodzony wyświetleniami banera w dniach 16-22 czerwca]

szymcio - 2006-06-12, 08:23

Stopka w wypowiedziach na niektórych forach - jest przydatna szczególnie wtedy, gdy nasze wypowiedzi są wartościowe i na poziomie.

[Nagrodzony wyświetleniami banera w dniach 16-22 czerwca]

jogaila - 2006-06-13, 11:59

Sposób długoterminowy, ale skuteczny:
pozycjonowanie na jedną, dwie lub trzy kluczowe frazy.

Umieszczanie w róznych miejscach linków z odpowiednimi anchor textami: w katalogach, we wspomnianych stopkach, mądra wymiana linkami itd.
Pozycjonowanie to oczywiście nie umieszczenie jednego dnia, powiedzmy, w 50 katalogach linków do swojej strony a potem zapomnienie o całej sprawie. W takim wypadku najpierw strona skoczy w wynikach a potem gwałtownie spadnie.
By być stale wysoko potrzebna jest nieustanna praca, ale to się opłaca.

Oczywiście sposób ten gwarantuje też znacznie większą ilość wejść na stronę niż umieszczenie gdzieś jednego czy dwóch linków/buttonów.

Myślę, że to można uznać za bezpłatny (ale wymagajacy sporo wiedzy i pracy) sposób promocji/reklamy strony :)

[Nagrodzony wyświetleniami banera 25 czerwca - 1 lipca br.]

oomaster - 2006-06-14, 21:15

Konkurs na najlepszą stronę ten sposób jest według mnie najlepszy, bo darmowy, trzeba rejestrować stronę w różnorodnych konkursach np. na najlepszą stronę tygodnia. Oczywiście najlepsza strona wygrywa reklamę i małą sławę. :P

[Nagrodzony wyświetleniami banera w dniach 17-23 czerwca]

qwatex - 2006-07-09, 00:21

Jeśli wysyła sie dużo e-maili można rozreklamowac strone w sygniaturce w e-mailu.

[Nagrodzony wyświetleniami bannera w dniach 27 lipca - 2 sierpnia br.]

Thomaszek - 2006-07-09, 14:30
Temat postu: Toplisty, katalogi i wymiana trafficu
Dodawanie stron do toplist, katalogów oraz do serwisów zajmujących się wymianą trafficu na stronach (autosurf).

[Nagrodzony wyświetleniami banera w dniach 13 - 19 lipca br.]

precelik - 2006-07-13, 11:17

1. Rozdawanie bezpłatnych artykułów do przedruku, wiecie jak fajnie oglądać jak sie gdzies pokazują. ;D

2. Napisanie bezpłatnego krótkiego ebooka i wydanie go za pomocą np. złotychmysli.

3. Reklama w opisie gg.

4. Umieszczanie ogłoszeń na bezpłatnych internetowych tablicach ogłoszeniowych.

5. Udzielić komuś opini (podpisac sie pod nią) o jego serwisie wraz z zezwoleniem na jego publikacje.

6. Zachecać intyernautów do poleceania strony znajomym, formularz polecajacy lub pobranie prezentów pod warunkiem polecenia itd.

7. Marketing wirusowy: dziwna gierka, dziwny konkurs, udziwnione badania, dziwny tekst itd.

8. Jeżeli kiedykolwiek zdarzuy Ci sie dostac na pocztę (zwyczajną) jakikoliwiek list - reklamówke, gdzie będzie możliwość jego odesłania (opłata przeżucona na odbiorcę) odpisz wysyłając w środku adres swojej strony.

[Nagrodzony wyświetleniami banera w dniach 20 - 26 lipca br.]

Nedved - 2006-08-18, 09:24

Zapraszanie swoich znajomych przez gg na swoją stronę.

[Nagrodzony wyświetleniami bannera w dniach 23 - 29 sierpnia br.]

pestka - 2006-09-07, 08:44
Temat postu: PPC
Reklama PPC - płatna, ale skuteczna. Jeśli masz sklep internetowy, szkołę językową lub biuro podróży - w krótkim czasie zwróci się Twoja inwestycja, a klientów zdecydowanie przybędzie. Plusem tej formy reklamy jest to, ze płacisz za odwiedziny na Twojej stronie tylko potencjalnych klientów, a nie przypadkowych osób.

A jeśli chodzi o bezpłatna reklamę - wiele katalogów branżowych oferuje bezpłatne wpisy firm. To też niezła reklama, zawsze jest szansa, że na nasza stronę trafi potencjalny klient.

[Nie możemy przyznać nagrody - powtórzenie wcześniejszej wypowiedzi]
Thomaszek napisał/a:
dawanie stron do toplist, katalogów oraz do serwisów

$ włodi $ - 2006-10-25, 16:16

można także robić łańcuszki z stroną którą chcemy rozreklamować na gg czy innych komunikatorach... wysyłać różnym osobom nawet z poza listy :) no i każda osoba, która otrzymała ''łańcuszek'' przesyła go dalej.. każdy wie na czym to polega :)
[przesyłanie "łańcuszków" do osób, które sobie tego nie życzą - czyli m.in. spoza listy kontaktów - jest SPAMOWANIEM]

Lub też jeśli komuś naprawdę zależy na reklamie .. to może się poświecić i porozwieszać opis strony i link na miedzy różnymi ogłoszeniami w sklepach czy na słupach przeznaczonych na ogłoszenia .. wydaje mi się, że to też coś da :)

jeżeli mój post uważacie za spam :) to sorki z góry :P

Pozdro OF :) i resztę :)

[Nagrodzony wyświetleniami bannera w dniach 26 listopada - 1 grudnia br.]

bilo22 - 2006-11-15, 12:18
Temat postu: Adres strony w nicku na czacie
Ja od pewnego czasu wchodzę na jakiś czat gdzie jest dużo użytkowników podając nick wpisuję adres swojej strony piszac coś ludzie zwracają na to uwage, zagadują do mnie o czym ta stron, czy jestem wlascicielem - a ja zawsze odpowiadam: jestes ciekawy to sprawdź, o czym jest ta strona.

CZYLI reklama = nick adresem twojej strony

[Nagrodzony wyświetleniami bannera]

adadmziomal - 2006-11-25, 23:49

1. Wyszukać w komunikatorach (aqq,gg,msn,tlen,spik,icq,itd) użytkowników, dodać wybranych do listy znajomych, zrobić łańcuszek i zacząć do nich wysyłać.
[przesyłanie "łańcuszków" do osób, które sobie tego nie życzą jest SPAMOWANIEM]

2. Jak ma się dużo znajomych to poprosić ich, żeby powiedzieli znajomym o stronie i żeby ci znajomi to zrobili itd.

3. Zrobić bloga, co zawsze jest darmowe (no prawie zawsze), umieścić na nim info o stronie (co na niej jest itp.) bo na blogi dużo wchodzi osób.

4. Zrobić alias w jakimś serwisie, co dodaje większą ilość osób, które wchodzą na strone.

[Nagrodzony wyświetleniami bannera 7-13 grudnia 2006r.]

adikon - 2007-01-05, 19:18

Dobrym sposobem jest zarejestrowanie się w różnych wyszukiwarkach i katalogach.

[Nagrodzony wyświetleniami bannera w dniach 7 - 13 stycznia 2007 r.]

chic4en - 2007-01-23, 12:09
Temat postu: Spamowanie i wandalizm
Jeśli chodzi o czaty to dobrym sposobem jest postawienie bota na którymś z czatów wp, by pisał ciągle na oknie ogólnym według mnie to idealne miejsce wystarczy wejść na czat seks, by zrozumieć :mgreen:
[Nie możemy przyznać nagrody, gdyż przedstawiony sposób to po prostu spamowanie!]

A trwalsze od reklam papierkowych było by pisanie mazakami po ścianach w szkole i gdziekolwiek indziej hehe
[Nie możemy przyznać nagrody, gdyż przedstawiony sposób jest niezgodny z prawem - pisanie po szkolnych ścianach i w innych miejscach do tego nieprzeznaczonych, to wandalizm. W przypadku schwytania sprawcy pojawią się również koszty.]

siwa-white - 2007-02-06, 01:24

Można też założyć bloga reklamującego daną stronę :wink:

[Niestety nie możemy przyznać nagrody, bo ten sposób bezpłatnego reklamowania był już wymieniany w tym temacie przez adadmziomal: ZOBACZ TUTAJ.]

maritos - 2007-02-11, 06:03
Temat postu: Wpisy do księgi gości
Bardzo skuteczną formą reklamy jest dodawanie wpisów do księgi gości i zarazem pozostawienie adresu swojej strony i może trochę opisu..:D

Skuteczność ksiąg gości jest dosyć wysoka.

[Nagrodzony wyświetleniami bannera w dniach 22 - 28 lutego 2007r.]

kaczorekthc - 2007-02-17, 12:04
Temat postu: Systemy wymiany bannerów
Uczestniczenie w systemach wymiany bannerowej z dobrym ratio.

[Nagrodzony wyświetleniami bannera w dniach 22 - 28 lutego 2007 r.]

Aktywa - 2007-03-23, 18:50

napisałem kiedyś taki artykuł:
"7 sposobów promocji w Internecie...
...dzięki serwisowi Aktywa.biz"
Postarałem się trochę ułatwić Ci promocję w Internecie. Znajdziesz tu 7 metod, jakie umożliwia ten serwis.

1. Wygryzanko. Na stronie głównej znajduje się krótki formularz (u dołu). Wypełnij go podając URL Twojego serwisu i krótki tekst reklamowy. Kliknij <Wygryź!> i gotowe. Dopóki ktoś nie zastąpi Twojego adresu swoim, będzie on widoczny.
[Nagrodzony wyświetleniami banera w dniach 6 - 12 kwietnia 2007 r.]
2. Forum. Chcę, by forum serwisu Aktywa.biz cały czas się rozwijało (i w jakimś stopniu udaje mi się). Możesz "ukrycie" reklamować Swój serwis poprzez umieszczenie jego adresu w stopce na forum, możesz pisać merytoryczne teksty i pomagać innym, za co wielu wejdzie na Twoją stronę. Bądź oryginalny.
3. Komentarze. Komentuj artykuły i notki na blogu i w aktywa.biz. Niektóre czytają setki osób (ok 700!). Ile byś musiał płacić za tradycyjną promocję? Oczywiście chodzi mi o marketing szeptany. Zobacz: piszesz ciekawego posta (komentarz), ktoś go czyta, patrzy "o, napisał to jakiś admin. Może na stronie ma więcej interesujących tekstów?" i... klika. (Zobacz skuteczność tej promocji.)
4. Księga gości. W menu "I dalej..." (po lewej stronie) znajduje się link do księgi gości. A może by wyrazić jakąś na tyle dojrzałą opinię by ściągnąć trochę gości na Twoją stronę?

5. Shoutbox. Na stronie księgi gości jest też shoutbox. Co Ty na to by jego używać do podpowiadania internautom na jaką stronę mają wejść?
[Shoutbox może służyć do reklamy stron tylko wtedy, gdy administrator strony, na której się on znajduje, wyraża na to zgodę.]
6. Tablica.Aktywa.biz . Na tablicy możesz dodawać Swoje ogłoszenia. Wystarczy się w tym serwisie zarejestrować. Masz możliwość dodawania obrazków, co może zwiększyć skuteczność ogłoszenia. I pamiętaj: zyskujesz też coś cennego: link. Chyba nie muszę Ci mówić jaką ma on (a właściwie one: linki) wartość przy pozycjonowaniu?
7. Linki. Chcesz wymienić się ze mną linkiem? Serwis ma PR=3, dlatego jeśli masz zamiar to zrobić, to Twój vortal też musi mieć PR<=3. Zgłoszenia na e-mail: m.toczyski{malpa}aktywa.biz

Gdybyś się postarał znalazłbyś więcej, dużo więcej sposobów na zaistnienie w Internecie. Ale pamiętaj: wiedza to nie wszystko. Trzeba umieć z niej skorzystać, czego Ci życzę!

strona, do której to się odnosi: http://aktywa.biz/

Kolor fioletowy: fragmenty artykułu będące powtórzeniami wymienionych wcześniej sposobów reklamy lub zupełnie nie na temat - Marek.

FenomeN - 2007-04-08, 10:53
Temat postu: Reklama w opisie GG
Dla mnie dobry sposób (i jednocześnie najlepszy) to pionowy opis GG i email:

Jak reklamować w emailu:
1. Napisać naszą wiadomość.
2. Na koniec zrobić kilka spacji.
3. Napisać klika znaków "-" i adres swojej strony.
4. Wysłać wiadomość.

W moim przypadku wygląda to mniej więcej tak:
Kod:
MOJA WIADOMOŚĆ
----------------
www.bugczat.vgh.pl

Sposób w GG (Kurcze nie wiem jak to napisać, ale myślę, że zrozumiecie)
Napisze od razu w swoim przypadku. Daje tylko przykład. Jesili ktoś nie wie, jak robić Enter w statusie, to proszę:
Kod:
alt+0160

Ja robię to tak (to głupi sposób, ale skuteczny):

Kod:
R alt+0160 e alt+0160 j alt+0160 e alt+0160 s alt+0160 t alt+0160 r alt+0160 o alt+0160 w alt+0160 a alt+0160 ć alt+0160  alt+0160  s alt+0160 i alt+0160 ę alt+0160 !!!

[Niestety nie możemy nagrodzić tej wypowiedzi w tym etapie konkursu. Przedstawione przez Ciebie sposoby bezpłatnego reklamowania strony były już wcześniej przytaczane przez innych Użytkowników:
qwatex napisał/a:
Jeśli wysyła sie dużo e-maili można rozreklamowac strone w sygniaturce w e-mailu.
precelik napisał/a:
3. Reklama w opisie gg.
Jednak Twój post zawiera odpowiedź na pytanie X etapu konkursu (Etap X - Dobre opisy GaduGadu, Tlen, Skype itp.) i jeśli tam umieścisz swoją wypowiedź, to zostaniesz nagrodzony gwarantowaną nagrodą.]
Piotr Zając - 2007-05-02, 00:53

Cytat:
19. Stworzenie bloga reklamującego stronę.
20. Stworzenie aliasu dla swojej strony.

Te dwa pomysły są trochę "kontrowersyjne" :) - tworzysz bloga reklamującego stronę, ok... ale jak wypromować tego bloga? Stworzyć bloga, reklamującego bloga, który reklamuje stronę?! :) itd...

Z aliasem to może być tak, że dostanie się bana od Google za dublowanie tych samych treści :)

Ale wracając do tematu:
Można wykupić mailing na Allegro (np. za 7 zł) i zareklamować stronę w takim mailingu. Jeżeli dobrze przygotujemy taką wysyłkę, to śmiało osiągnie skuteczność na poziomie bannerów, a nawet wyższą - trzeba tylko dobrze pomyśleć, co zaoferować tym tysiącom odwiedzających i jak to zrobić, żeby wykonali pożądaną akcję.

Jeżeli linki na tym forum nie są zabronione, to zapraszam do lektury całego przepisu i testu:
Test skuteczności mailingu

Inny dobry sposób, to wyszukiwać blogi na których "siedzą" potencjalni klienci i komentować (byle sensownie) wpisy na blogu - zawsze podpisując się tak samo i podając adres swojej strony.

Pierwszy pomysł jaki w ogóle powinien paść, to napisanie Press Release (informacja prasowa) do różnych mediów. Może ona dotyczyć: uruchomienia serwisu, zmian na serwisie, nawiązaniu strategicznego partnerstwa, itp., itd. Możliwości jest sporo, a gdy opublikują to, to mamy darmową reklamę na niezłą skalę. Istnieje również możliwość, że zrobią z nami wywiad / reportaż, co jeszcze lepiej wpłynie na popularność serwisu...
Trzeba tylko umiejętnie przedstawić sprawę i opowiedzieć interesującą historię.

mtx - 2007-06-19, 00:14
Temat postu: Badanie, film, petycja
Ja stosuję proste metody:
- badanie: ankieta, w której ludzie się wypowiadają na jakiś temat, a ładnie jest wpleciony link. Po wypełnieniu ankiety badani dostają gwarantowany upominek, czyli ebook do ściągnięcia z mojej strony.
- można też stworzyć filmik - jak korzystać z Twojej strony.
- lub zrobić np. petycję na stronie petycje.pl albo presja.org. :)

[Nagrodzony wyświetlaniami bannera 9 - 15 lipca 2007 r.]

JereManU - 2007-10-08, 18:08
Temat postu: Wymiana mailingiem
Wymiana mailingiem do userów z innymi forami.

kaczorekthc - 2007-10-16, 00:01
Temat postu: System wymiany linków stałych
Polecam system wymiany linków stałych :)

[Nagrodzony wyświetleniami bannera w dniach 30 października - 5 listopada 2007 r.]

siberus - 2007-12-01, 19:16
Temat postu: Bezpłatna reklama na Allegro albo Ebayu
W ogóle pierwsze to chcę się przywitać, bo to mój pierwszy post chociaż czytam już trochę z tydzień tutaj. Mam nadzieje, że zawitam tu na dłużej i będzie mi się podobało. W sumie mam jedna propozycje na darmową wymianę banerów, mam nadzieję, że to dobry pomysł, otóż reklama na Allegro albo Ebayu, głównie chodzi mi o to, ze jeżeli coś sprzedajesz na Allegro to możesz tam także od razu zareklamować swoją stronę, albo nawet jeśli ktoś kupi coś od ciebie to w paczce możesz tą osobę zaprosić na swoja stronę, więc to też tak jakby forma reklamy darmowej. :)

[Nagrodzony wyświetleniami bannera w dniach 3 - 9 stycznia 2008r.]

kamil10i10 - 2007-12-06, 23:25
Temat postu: Sposób prosty - bezpłatna reklama na forum
Dla mnie bardzo prosty sposób na reklamowanie się to reklama swojej strony na forum, które przyjmuje takie reklamy...

[Nagrodzony wyświetleniami bannera w dniach 10-16 stycznia 2007r.]

Krzysiu789 - 2007-12-30, 18:44
Temat postu: Zaproszenia na stronę
Drukowanie zaproszeń na naszą stronę i rozdawanie ich np. na ulicy (wszystko we własnym zakresie).

[Podany sposób reklamowania strony nie do końca można uznać za darmowy, gdyż trzeba ponieść koszty stworzenia i wydrukowania zaproszeń. Jednakże przy drukowaniu wielu innych rzeczy oraz przy wyborze zwykłego papieru i druku czarno-białego koszty będą niewielkie, wręcz niezauważalne. Stąd też zdecydowaliśmy przyznać nagrodę - OzdobaForum]

[Nagrodzony wyświetleniami bannera w dniach 13-19 stycznia 2008 r.]

SuperCzytelnia - 2008-01-24, 20:30
Temat postu: Reklama na YouTube w formie odpowiedzi na inne video
To jest mój pomysł:

Widziałem kiedyś reklamę na YouTube i widziałem, że mogę jakoś ją połączyć z promocją mej strony.

A więc:
Zrobienie swojej własnej, krótkiej reklamy i zamieszczenie jej na YouTube w formie odpowiedzi na inne video. Lecz owa reklama musi być z sensem.

Moja była odpowiedzią na 1sekundową reklamę polecającą książkę. Zrobiłem także 1 sekundową reklamę polecającą czasopismo.

[Nagrodzony wyświetleniami bannera w dniach 20-26 lutego 2008r.]

catering84 - 2008-03-20, 09:50
Temat postu: Bezpłatna reklama strony
Marek napisał/a:
Pierwszy sposób na bezpłatną reklamę: udział w konkursie "Tydzień reklamy za jedno zdanie" i otrzymanie gwarantowanych nagród ;) - zapraszam.

witajcie :)

[Witamy :) - oczywiście nagrody przyznać nie możemy, bo w powyższym poście brakuje odpowiedzi na pytanie konkursowe.]

MathijseN~ - 2008-04-11, 20:22
Temat postu: Reklama banerowa
Banerki, banerki i jeszcze raz banerki!!:)

[Niestety nie możemy przyznać nagrody, gdyż ta forma reklamy była już proponowana we wcześniejszych wypowiedziach Uczestników konkursu.]

FenomeN - 2008-05-11, 17:37
Temat postu: Wykonywanie grafik za reklamę
Jeśli ktoś jest grafikiem, może robić za reklama różnego rodzaju grafiki. Loga, userbary etc.

[Nagrodzony wyświetleniami bannera w dniach 8-14 czerwca 2008 r.]

ambrozja - 2008-05-28, 14:56
Temat postu: Organizowanie konkursów i darmowe gadżety reklamowe
Marek napisał/a:

Organizowanie różnych konkursów i gadżety za darmo.

[Zarówno trudno jest zorganizować atrakcyjny konkurs nie wydatkując żadnych pieniędzy na nagrody dla Uczestników, jak i przygotowanie gadżetów reklamowych wiąże się z jakimiś kosztami, jednakże są to sposoby reklamowania strony, które przy dużej pomysłowości można wykorzystać bez inwestowania dużych sum. Stąd też nagradzamy wyświetleniami banera]

Harnaś - 2008-05-31, 02:11
Temat postu: Reklama na koszulce lub własnym samochodzie
Można na własnej koszulce lub samochodzie wlepić sobie adres strony i najlepiej wtedy dużo spacerować w dzień po mieście lub zaparkować samochód w zatłoczonym przez ludzi miejscu ;)

Maqegvr - 2008-08-11, 23:49
Temat postu: Toplista
Dodanie strony do toplisty o tematyce naszej strony.

[Niestety nie możemy przyznać nagrody, bo ten sposób darmowego promowania własnej strony podał już wcześniej Thomaszek - zobacz nagrodzony post]

Maqegvr - 2008-08-13, 17:56
Temat postu: Galeria zdjęć i obrazków reklamowych
O, faktycznie.

Ale tego nie ma: stworzenie na stronie galerii zdjęć/obrazków (o tematyce danej strony, np. strona o samochodach = galeria tapet/zdjęć z samochodami) i dopisania na każdym zdjęciu w którymś jego regionie (np. lewy dolny róg) nazwę strony i/lub link. Obrazki szybko rozchodzą się po internecie (z najróżniejszych powodów) i istnieje duża szansa, że ktoś zainteresowany danym obrazkiem zajrzy na stronę po więcej.

[Nagrodzony wyświetleniami bannera w dniach 22-28 sierpnia 2008r.]

horac13 - 2008-12-01, 12:12
Temat postu: Reklama swojej stronki
1. Jeśli stronka służy jako sklep internetowy, można połączyć ja w pewien sposób z allegro, np adres stronki pl.dorepisaki.pl (przykładowa strona, nie wiem czy takowa istnieje nie sprawdzałem), na allegro tworzymy konto www_dobrepisaki_pl. Dodatkowo podając mail kontaktowy - np. sklep@dobrepisaki.pl - jest to dozwolone. Można też, dodając zdjęcia do rzeczy, które sprzedajemy, wklejać "znak wodny" z logo sklepu, lub adresem z notka, że umieszczamy je w celu zabezpieczenia przed kradzieżą.

2. Połączyć dodatkowo takowy profil z naszą klasą, niech inni widzą, że prowadzimy sklep.
Wkleić na naszej klasie do galerii zdjęć, logo z adresem sklepu, poprosić znajomych, żeby zrobili to samo, lub obcych, proponując im jakieś rabaty na zakupy w sklepie:)

krzysiek0912 - 2008-12-02, 15:25
Temat postu: Film reklamujący stronę
Jeśli ktoś potrafi dobrze robić ciekawe filmiki, które są zabawne lub bardzo interesujące
może zrobić taki filmik i tam umieścić adres strony.
Jeśli filmik wpadnie ludziom w oko to reklama sama się rozejdzie po świecie.

[Nie możemy przyznać nagrody, bo pomysł filmu z adresem strony był już przedstawiony w temacie konkursowym tutaj]

horac13 - 2008-12-02, 23:10

Można wziąć zdjęcie jakiejś bardzo sławnej osoby, najlepiej z za granicy, prawdopodobieństwo, że taka postać oskarży o wykorzystanie jej fotografii, jest dużo mniejsze niż znanej osoby z naszego kraju:) Następnie odpalamy oryginalne oprogramowanie, do obróbki graficznej i na ubraniu takowej osoby, np. na koszulce bluzie itp. wkleić adres internetowy swojej strony, że niby chodzą w niej gwiazdy. Później takie zdjęcie rozesłać do znajomych, niech powstanie łańcuszek. Oprócz tego dodać je do paru stron ze zdjęciami np. fotosik.pl fotka.pl itp. Ktoś na pewno kiedyś będzie szukał tej osoby i zobaczy, w jakich chodzi ubraniach:) z konkretnym LOGO naszej strony, a jak to będzie jakaś atrakcyjna kobieta to takich poszukiwań będzie pewnie dużo:)

[UWAGA! Administratorzy Forum Serwisu ReklamaStron.pl nie popierają działań niezgodnych z prawem oraz takich, które mogą wyrządzić szkodę osobom trzecim - stąd też przedstawiony powyżej sposób promowania strony uznają za nieakceptowalny i nieetyczny.]
[W każdym etapie konkursu możemy przyznać tylko jedną nagrodę Użytkownikowi]

krzysiek0912 - 2008-12-13, 21:27
Temat postu: Reklama na Allegro.pl
To można umieścić aukcje na allegro, w której umieszczamy informacje o forum, stronie internetowej i wystawiamy licytacje i minimalną cenę dość wysoką, aby nikt się nie skusił
wiele osób przegląda allegoro a po za tym allegro to popularna strona i google często tam zagląda.

[Uwaga! Należy pamiętać, że:
1. Zgodnie z Regulaminem Allegro.pl nie wolno na stronach aukcji podawać linków do stron zewnętrznych.
2. Wystawienia aukcji na Allegro.pl jest odpłatne (nawet jeśli przedmiot nie zostanie sprzedany).]

[Stąd też nie możemy przyznać nagrody]

Rejut - 2008-12-25, 07:34
Temat postu: Współpraca z administratorami innych stron
Dobra jest również współpraca z adminami innych stron. Ja reklamuje swoją i jego stronę on natomiast robi to samo, a gdy takich ludzi zbierze się więcej mogą być efekty. Chciałbym również dać linki do systemów wymiany linków (opisanych wcześniej) takie serwisy jak www.livelink.pl i www.linkor.pl gwarantują wymianę linków - my umieszczamy bannery jednych stron, a nasz adres znajduję się wtedy na tych stronach. Również jeden ze sposobów google PageRank też jest dobry - przysyłają nam maila z wcześniej wprowadzonym adresem naszej strony, ustawiamy i gotowe. I to wszystko z mojej strony :D

radek0106 - 2009-01-17, 12:11
Temat postu: Wymiana reklamy tekstowej na głosową
Dobry kontakt z jakimś radiem internetowym, które umieściło by nasz spot reklamowy podczas audycji w zamian za umieszczenie ich reklamy na stronie.

[Nagrodzony wyświetleniami bannera w dniach 13-20 października 2009 r.]

polskietorrenty - 2009-01-20, 10:24
Temat postu: Reklama w grze internetowej
Czytam i czytam - jest bardzo młodym ownerem strony, lecz tak patrze i czytam i czytam :)

Pominąłem / nie widziałem, ale często gram w gry internetowe i jest tam opcja SHOUT :)

wpisuje tam adres strony. Często korzystam ze swoich przeróbek botów tak zwanych, które przez 24 h wysyłają info.

To 1 sposób.

2 także w grze - otwieram kramik gdzie sprzedaje różne rzeczy i zamiast pisać Cheap Items wpisuje adres stronki :) działa testowane tyle razy z duża skutecznością :) dzięki temu mam 3000 wejść na chwile obecna po działaniu strony liczącej 18 dni :)

[Nagrodzony wyświetleniami bannera 13-20 października 2009 r.]

kriszbi - 2009-01-22, 04:28
Temat postu: Adres strony na aukcjach internetowych
Marek napisał/a:

Wpisanie adresu strony internetowej na stronie o mnie na aukcjach internetowych

morph - 2009-02-18, 17:27
Temat postu: Tworzenie konta o nazwie swojej strony
Utworzenie konta w serwisie np. YouTube o nazwie swojej strony i rozpowszechnianie swoich filmów z jej adresem ;]

W opcjach konta można jeszcze dodać w polu: moja strona

Netvork - 2009-03-03, 08:58

Ja to robiłem ostatnio i nic nie działa. Ale czas pokaże. Pozdrawiam!

[Oczywiście bez nagrody - post niekonkursowy]

messik19 - 2009-03-23, 16:39

aha
lublinforum - 2009-04-02, 11:49
Temat postu: Reklama na stronie Urzędu Miasta
Jeśli posiadamy forum o temacie związanym z jakimś miastem, instytucją to wg. dobrą promocją jest zgłoszenie swojego forum do Urzędu swojego miasta (dział promocji) i przedstawienie im naszej strony z jak najlepszej strony, pokazanie statystyk itp. Uważam, że jest to dobry pomysł. I bardzo skuteczny. Miasto, bądź instytucja może zamieścić je na swojej oficjalnej stronie. Tak samo, może być z innymi forami.

ciabson - 2009-04-14, 18:24
Temat postu: Fikcyjne konto na portalu NaszaKlasa.pl
Niby coś podobnego było ale to tak jakby ostatnio wyjątek:)
Mianowicie założenie konta fikcyjnego naszej strony na portalu nasza-klasa.pl. Jest to trochę progresywne no ale reklama dźwignią handlu:)
Można zapraszać wszystkie osoby do znajomych, pisać komentarze reklamujące naszą stronę, wysyłać wiadomości (to ostatnie to na granicy spamu)

Wiele ludzi posiada tam konto i przy odpowiednim zaangażowaniu może być z tego niezła reklama.

IceG - 2009-04-20, 08:27
Temat postu: Reklama przy pomocy zaproszeń na serwisach hostingowych
Nie wiem czy trafię w temat "reklamy" ale ostatnio dość często zauważyłem "reklamowanie" serwisów, forów, portali przy pomocy zaproszeń na serwisach umieszczających pliki, po prostu osoba wybiera sobie jakieś konto i pisze adnotacja z zaproszeniem. Innym sposobem może być też umieszczanie nazwy strony w nazwie wrzucanego pliku na serwer hostingowy.

[Nagrodzony wyświetleniami banera]

djneo727 - 2009-05-18, 20:31
Temat postu: Re: Etap I - Sposoby bezpłatnego reklamowania stron w Intern
OzdobaForum napisał/a:
(...)
Sposoby promowania stron wymienione już przez Uczestników Konkursu i nagrodzone:
1. Wymiana linkiem, bannerem, butonem.
2. Stopki na forach.
3. Pozycjonowanie na jedną, dwie lub trzy frazy.
4. Uczestnictwo w konkursach na najlepszą stronę.
5. Sygnaturki w mailach.
6. Dodawanie stron do toplist, katalogów i serwisów zajmujących się wymianą trafficu.
7. Bezpłatne artykuły do przedruku.
8. Wydanie bezpłatnego ebooka reklamowego.
9. Opis w GG.
(...)
Witam niektóre pomysły godne zaufania i zresztą praktyczne.
yoshi - 2009-05-24, 15:39
Temat postu: Reklama w serwisach społecznościowych na własnych zdjęciach
W serwisach społecznościowych typu nasza-klasa można do imienia i nazwiska dopisać adres strony, można także do swoich zdjęć dodać jakieś, które będzie reklamować stronę.

Webcio - 2009-08-24, 17:06

Pisanie artykułów z swoim Imieniem i Nazwiskiem co ukaże Nam że jesteśmy bardziej profesjonalni . + dodawanie rozwinięcia bądź wiecej newsów na ten temat na stronie napewno ktoś się skusi .
guanaBANA! - 2009-09-05, 22:04
Temat postu: Reklama za pomocą programu mIRC
Jednym z najlepszych sposobów jest reklama za pomocą programu mIRC na kanela #search.pl @ QuakeNet. Można tam spamować, ale wiadomo - z rozsądkiem.

[Niestety nie możemy nagrodzić wypowiedzi, gdyż spamowanie nie jest legalną formą darmowego promowania strony - OF]

krzysiek0912 - 2009-10-28, 17:11

Założyć fikcyjne konto na naszej-klasie typu: http://nasza-klasa.pl/profile/24300941 i zaprosić kilka osób umieszczając w profilu informacje na temat promowanej strony na pewno ktoś się skusi i zajrzy na stronę
Szman - 2009-11-18, 23:12

Rewelacyjnym sposobem na reklame jest założenie konta w portalu myspace.com !
Antoniusz - 2009-11-23, 19:46

Myślę , że dobrym pomysłem oprócz założenia konta na NK , jest reklamowanie strony na Śledziku , co może przynieść duże zyski jeśli ktoś ma dużo znajomych.
kereh - 2009-12-29, 16:24

Myślę ze najlepiej reklamować się na stronach gdzie wchodzi najwięcej osób !!
takich jak nasza-klasa konto fikcyjne dodać adres naszej strony i jakiś opis
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
następnie wrzuta.pl gdy dodajemy zdjęcia możemy na zdjęciach napisać nasz adres strony i w opisie również
opis na GG również dobre rozwiązanie
stopki na rożnych forach o wszystkim jednak nie każde forum na to pozwala
zapisywanie się w konkursach na najlepsza stronę
podawanie kolega naszej strony zęby dodali button lub sam link na własna stronę
można nagrywać filmiki o wlanej stronie i wrzucić ja na YouTube.pl
jest wiele sposobów skutecznych i tych mniej skutecznych ale chyba każdy wie jak dobrze siebie zareklamować :) :lol: :mrgreen:

PanJarek - 2010-01-15, 21:53

Uploadująć pliki na rapidshare ( lub czymś podobnym ) Możemy do archiwum dorzucić plik tekstowy z adresem strony.
Możemy też kończąc zajęcia napisać na tablicy adres swojej strony.

4tires - 2010-04-09, 15:33
Temat postu: wysylanie smsow
Wysylac esemesy do swojej sieci na nieznane, wymyslone numery z adresem strony. :)
zielkuska - 2010-05-04, 11:07

można zrobić plakat lub kilka porozklejać je w publicznych miejscach typu bank, apteka, może szkoła?, sklep? oczywiście za zgodą ich właścicieli i sprawujących kierownictwo tych placówek, dołączyć ulotki , kalendażyki zawierające opis i adres do stronki...
adaMMMek2 - 2010-07-30, 10:50

Zapraszanie Znajomych Przez nk i feisboka
filmak - 2010-09-26, 11:08

Tworzenie swoich serwisów i reklamowanie ich wzajemnie.
Opisy gg, facebook, nk, aqq, tlen
Emaile!

Danon - 2010-10-12, 23:25

Jak dla mnie, to wymiana linkami i bannerami, przynajmniej w przypadku poważniejszych serwisów jest w obecnych czasach nieco nie na miejscu. Nikt nie chce, żeby jego strona wyglądała jak choinka obwieszona bannerami, jak do niedawna wyglądało wiele serwisów. Co innego reklama/bannery reklamowe, a co innego wymiana z serwisami o dość niskiej zawartości merytorycznej. Sam planuję starannie selekcjonować reklamy etc.
hotszots - 2011-02-02, 21:52

Wystarczy opracować i napisać ciekawą grę freeware np. w javie z wbudowaną reklamą.
Można rozreklamować na czacie.

iimatii - 2011-03-11, 17:20

www.ogłoszeniarzeszów.pl profesjonalny serwis z ogłoszeniami
MraumaT - 2011-04-06, 13:40
Temat postu: Jeszcze o SKUTECZNYM reklammowaniu strony
Jeśli koszulki i naklejenie nazwy strony na samochodzie, to ma być bez kosztów to tym bardziej BEZ KOSZTÓW będzie :

- Wizyty na targach ( najlepiej tematycznie B2B związanych z treścią strony ) i wrzucanie wizytówek z nazwą strony do boxów/skrzynek wystawców, uczestniczących w targach. :idea:

Praktycznie wszyscy wystawcy umieszczają na swoim stanowisku skrzynki na wizytówki, dla pozostawienia kontaktu przez osoby które odwiedziły/zainteresowały sie ich ofertą.
Handlowcy wystawców mają później za zadanie przeanalizować zebrane tą drogą kontakty

Trzeba tylko zadbać, by wizytówka była ŁATWO zauważalna pośród setek innych i poświęcić trochę pracy nad jej graficzną stroną. Wizytówki ( kolorowe/dwustronne ) można mieć już za ca 100zł za 1000szt, przy zamawianiu online.

Taką metodę oceniam za znacznie bardziej efektywną, niż strzelanie na ślepo za pomocą koszulek reklamowych czy info na samochodzie.
:shock:

RAF2332 - 2011-08-12, 03:25

MOŻNA RÓWNIEŻ POPRZEZ DRUKOWANIE ADRESU STRONY NA KARTKACH PAPIERU,ROZCZEPIANIE ICH PO MIEJSCACH KTÓRE SĄ DOZWOLONE,LECZ DOBRYM SPOSOBEM BYŁO BY UMIESZCZENIE LINKU W ŚLEDZIKU NA NASZEJ KLASIE,,
ZAPRASZAM NA MOJĄ STRONĘ O PROBLEMACH LUDZKICH
http://dlaczegoja.bnx.pl/news.php

MATI87 - 2017-12-02, 22:07

Oj zgadza się, zgadza :)
Konstruktywny - 2018-02-21, 13:24

Fajne sposoby. Można również zareklamować stronkę poprzez panele badań opinii. Płatne ankiety przyciągają coraz większą liczbę osób, które chcą dodatkowo zarobić.
abc123456 - 2019-03-07, 06:50

hermes bags
discount oakley sunglasses
nike outlet
pandora jewelry
nike shoes
kate spade bags
louboutin outlet
moncler jacken
gucci outlet online
true religion jeans
pandora outlet