Forum serwisu ReklamaStron.pl

Dyskusje o tworzeniu i reklamowaniu stron
oraz o sposobach zarabiania na rozreklamowanej stronie

Zarabiasz - komentarze do artykułów - Jak szybko elektroniczne książki... - komentarze

Marek - 2006-02-06, 19:40
Temat postu: Jak szybko elektroniczne książki... - komentarze
W ostatnich dniach w sieci pojawił się artykuł "Jak szybko elektroniczne książki staną się naszą codziennością?" autorstwa Mateusza Chłodnickiego omawiający perspektywy rozwoju rynku ebooków w Polsce i na świecie.
Link do kopii artykułu na stronach serwisu ReklamaStron.pl
Jak szybko elektroniczne książki staną się naszą codziennością?

Artykuł można także ściągnąć w postaci pliku PDF
http://reklamastron.pl/download.php?id=11

Zapraszam do lektury oraz komentowania.

Barbara - 2006-02-09, 22:58

Truno nie zgodzić się z przedstawionymi w artykule zaletami i wadami ebooków. Ze swojej strony chciałam dodać, że lubię czasem przeglądać książki, a na komputerze jest to niewygodne. Jeśli zaś chodzi o wyszukiwanie konkretnych tematów (słów, zwrotów), to e-booki wygrywają z okrojonymi indeksami tematycznymi kończącymi niektóre tradycyjne książki.
Sama wybieram taką formę prezentowanego tekstu, która w danym momencie jest dla mnie najwygodniejsza.
Obecnie trudno mi sobie wyobrazić ebooki, które formą przypominałyby zwykłe książki, ale kto wie, jak będzie wyglądała przyszłość?! ;)

szymcio - 2006-02-12, 16:58

Zawsze teżmożesz sobie wydrukować ebooka i wsadzić w segregator. I tak będzie taniej niż tradycyjna książka :-)
Barbara - 2006-02-13, 13:27

szymcio napisał/a:
Zawsze teżmożesz sobie wydrukować ebooka i wsadzić w segregator.
Tylko, że ebook po wydrukowaniu traci swoje elektroniczne właściwości i staje się zwykłą książką. ;)
szymcio napisał/a:
I tak będzie taniej niż tradycyjna książka :-)
Tak, ale tylko wtedy, gdy masz tanią w eksploatacji drukarkę. A niektóre wydawnictwa oferują za dodatkową opłatą drukowane wersje ebooków - np. 150-stronicowy ebook w miękkiej kolorowej okładce, to wydatek 10zł, więc czy opłaca się samemu drukować?! Trzeba przeliczyć. ;)
szymcio - 2006-02-13, 19:39

Barbara napisał/a:
Tylko, że ebook po wydrukowaniu traci swoje elektroniczne właściwości i staje się zwykłą książką. Wink

No, a czy nie o to chodzi?

To jest właśnie potęga ebooków. Jak chcesz, to czytasz je na monitorze, a jeśli nie to sobie je drukujesz - to co najważniejsze zostanie, choć, nie będzie można już klikać w linki :-)
Barbara napisał/a:
Tak, ale tylko wtedy, gdy masz tanią w eksploatacji drukarkę. A niektóre wydawnictwa oferują za dodatkową opłatą drukowane wersje ebooków - np. 150-stronicowy ebook w miękkiej kolorowej okładce, to wydatek 10zł, więc czy opłaca się samemu drukować?! Trzeba przeliczyć.

To jeszcze bardziej potwierdza moją sugestie ;-)

Pozdrawiam

jogaila - 2006-03-24, 18:36

moim zdaniem czasem mozna coś przeczytać w ebooku (poradniki, krótkie teksty itp. - dłuższe czytanie na komputerze meczy..)
ale jeśli chodzi o dłuższą ksiażkę to nic nie zastąpi jak na razie tradycyjnej,
ten zapach papieru i druku, ten niepowtarzalny klimat.. :roll:
tradycyjną książkę można wziąć wszędzie, jak upadnie to się nie stłucze, co najwyżej trochę pobrudzi ;)

Wydrukowane na zwykłej drukarce to już nie to.. :P
Jestem trochę staroświecki ;)

Ach jak mnie serce bolało jak oglądałem "Fahrenheit 451" :cry:

filmak - 2010-09-26, 10:59

Dla mnie nie ma jak prawdziwa książka. Zapach i oczy nie bola:)
KristenD - 2017-01-18, 16:25
Temat postu: Oczekuje na akceptację