Forum Serwisu ReklamaStron.pl
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Poszukujemy moderatorów do opieki nad forum serwisu ReklamaStron.pl
- zainteresowanych prosimy o kontakt na adres: moderator [małpa] reklamastron.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Ulotki i ogłoszenia
Autor Wiadomość
szymcio 

Wysłany: 2006-01-12, 18:21   Ulotki i ogłoszenia

Witam!

zastanawiam się nad użyciem nowej formy reklamy: poprzez ulotki i ogłoszenia. Czy ktoś może próbował czegoś takiego? Jakie są efekty? Warto inwestować? Co powinna zawierać dobra ulotka/ogłoszenia?

Pozdrawiam

Roland 

Wysłany: 2006-01-12, 21:18   

Moze nie do konca odpowiem na Twoje pytanie, ale roznosilem ulotki i sprawdzalem tych co roznosza ulotki(w jednej z najwiekszych firm w polsce). Tzn: Ci co roznosza te ulotki tak jak ja na poczatku, maja z tego marne grosze, zedu 1-2gr od sztuki, a Ty za roznesienie jednej sztuki zaplacisz okolo 7-10gr(w zaleznosci od zamawianej ilosci i rozmaru ulotki), jak sprawdzalem tych co je roznsoza, mialem duzo wiecej kasy, nie zdradze ile.

Kilka moich rad przy zamawianiu takie opcji reklamy:
Oczywiscie mozna znalezc profesjonalna firme i zaplacic te 7-10gr za sztuke, ale radze poszukac w lokalnych gazetach z ogloszeniami w miejscu: "dam prace" ogloszenie typu: roznoszenie ulotek, wtedy dzwonisz i powinienes spytac sie o prace, ale Ty spytasz czy nie mogl by zorganizowac rozniesienia Tobie np: 5000 ulotek, ta osoba jezlei mysli napewno sie zgodzi, bo dlaniej to latwiejsze tylko zazadaj sprawdzenia rozniesienia ulotek, tzn jak niby je rozniosa to Ty z tym gosciem, ktory to oraganizuje wskakujesz do jego samochodu i jezdzisz sprawdzic najwieksze meliny w miescie, tam zazwyczaj jest mijane, sprawdzanie wyglada na tym, ze wsiadajac do auta masz na kartce zapisane 20 adresow i o zadnym z nich mu nie mowiac, bo on moze wyslac potajemnie sms-a do ludzi zeby tam rozniesli, kaz mu jechac w kazdy adres pokolei jezlei nie znajdziesz ulotek w jakiejs klatce to zadzwon do ludzi i spytaj czy taka ulotka byla, jezeli powiedza ze tak to wporzadku, jezeli ze nie, to dzwon do kolejnego sasiada, wtedy w jakis sposob bedziesz mial pewnosc ze rozniesli to wszedzie, oczywiscie, mozesz sie z nim dogadac, ze chcesz zeby to rozniesli tylko na okreslinych osiedlach, w danym miescie, na oko mozesz policzyc ile kazde osiedle moze meic mieszkancow, bo zwykle te liczbny sa zawyzane, po to by wiecej zarobic, wtedy jak znajdziemy kogos takiego to za sztuke zaplacimy 4-7gr za sztuke(w zaleznosci od zamawianej ilosci i rozmaru ulotki), aha jezeli ulotka bedzie mala, podobna do tych co napewno w okresie swiat dostales z ERY(arkusz okolo A5) to sprobuj wynegocjowac mniejsza cene do zaplaty, bo zwykle te ulotki sa liczone jako wkladka do innych i Ci co je roznosza dostaja okolo 0,5-0,8gr od sztuki, wydrukowanie ulotek w profesjonalnej drukarni, jest dosc drogie, najlepiej jest miec jakiegos znajomego w takiej drukarni wtedy za jedna strone A4 zaplacisz okolo 4gr, jezlei nei masz zadnego znajomego to warto sprobowac obliczyc koszt takiego druku na wlasnej drukarce, bo to srednio wychodzi okolo 10gr, a w drukarni dasz conajmniej 15gr za sztuke,

p.s. troche sie rozpisalem, nie mam teraz czasu, sprawdzic, czy nie popisalem masla maslanego, czy czegos w tym stylu, w razie nie jasnosci, pytaj dalej, odpowiem w razie czego jutro.

p.s.2 prawie bym zapomnial podac moja opinie na temat tego rodzaju reklamy, jako skutecznej reklamy, tzn jak narazie to sie w polsce coraz bardziej rozwija tych reklam jest coraz wiecej, wiec napewno przynosi to jakis porzadany skutek, ale wedlug statystyk swiatowych ten rodzaj reklamy upadnie gdzies za 2-4 lat, bo ulotek bedzie wiecej na klatce niz ludzi przechodzaccyh ta klatka schodowa i wkoncu nikt nie bedzie tego czytal, tylko wyrzucal, wedlug statystyk w wojewodztwie slaskim, gdzie ulotek jest najwiecej w calym kraju, to 48% ludzi wyrzuca te ulotki, lub je calkowicie olewa i zasmiecaja one nasze zycie.

Edit
p.s.3 jeszcze jedno, w wielu miejscach w kraju pojawily sie specjalne skrzynki na ulotki(na klatkach schodowych), i roznosiciele, zeby nie obciazac swoich plecakow do takich skrzynek daja polowe nakladu, nie informujac o tym firmy reklamujacej, wiec Ty tez popros o wkladanie polowy nakladu tam gdzie sa skrzynki, napewno w tym momencie liczba rozniesionych gazet zmaleje i bedziesz mial jakas forse w kieszeni, i jesczze jedno, w wielu miejscach sa zakazy roznoszenia ulotek i wtedy zwykle te ulotki zostawia sie na skrzynkach pocztowych lub sie je tam wklada, jezlei poczta znajdzie Twoje ulotki w swoich skrzynkach, to mozesz byc pociagniety do odpowiedzialnosci karnej za korzystanie z ich skrzynek, wiec co do tego tez musisz sie dogadac, najlepiej jakbys podpisal umowe z organizatorem roznoszenia ulotek i nie zapomnial o zadnym ze szczegolow jakie Ci tu wypisalem, wtedy bedzie juz to jego wina jezeli poczta Cie oskarzy, bo Ty bedziesz mial to na papierze :!:

OzdobaForum 
Ozdoba Forum

Pomogła: 66 razy
Wysłany: 2006-01-17, 22:28   

Cytat:
Jakie są efekty?
Nie przeprowadziłam badań, więc nie wiem jak wygląda skuteczność takiej formy reklamy - osobiście wyrzucam 90% papierowych ulotek bez oglądania i wyjmowania z woreczka. Sądzę, że robi tak większość osób, które codziennie po pracy zastają na wycieraczce / klamce po kilka ulotek reklamowych. Nie dziwię się, że tak się dzieje, bo kto nie ma czasu na czytanie książek, oglądanie TV czy inne przyjemności, ten tym bardziej nie chce tracić czasu na przeglądanie niezamawianych ulotek - papierowego spamu ;) . Zatem przed rozpoczęciem akcji ulotkowej trzeba się zastanowić, czy to co chcemy promować jest przeznaczone dla osób, które z zainteresowaniem czytają otrzymane materiały reklamowe. :mrgreen:
P.s. oczywiście wszelkie papierowe ulotki wyrzucam do kontenerów przeznaczonych do selektywnej zbiórki odpadów - dbam o środowisko naturalne! :mrgreen:

szymcio 

Wysłany: 2006-01-18, 21:00   

OzdobaForum napisał/a:
P.s. oczywiście wszelkie papierowe ulotki wyrzucam do kontenerów przeznaczonych do selektywnej zbiórki odpadów - dbam o środowisko naturalne! Mr. Green

To dobrze. Nie chciałbym, żeby moje ulotki były jednym z powodów ogólnoziemskiej katastrofy ekologicznej :-)

A zresztą i tak przynajmniej na razie nie mam swoich ulotek :-D

http://www.szablonek.pl

wojtek0s0
Gość
Wysłany: 2006-02-25, 09:31   

Wydaje mi sie, że lepsze od klasycznego roznoszenia byłoby naklejanie plakatów czy czegoś podobnego w miejscach, gdzie będa ludzie, do których chcesz dotrzeć... dobre są chyba przystanki bo tam ludzie chwilę muszą stać i wtedy czytają różne rzeczy...

poza tym nie wiem ile masz lat, ale jak jesteś młody i nie masz pracy to możesz sam roznościć ulotki dla jakiejś firmy i dodatkowo rzucać swoje:) i zarobisz i będziesz miał rozdane ulotki:)

Marek 
Administrator

Zaproszone osoby: 14
Wysłany: 2006-02-25, 14:01   

wojtek0s0 napisał/a:
dobre są chyba przystanki bo tam ludzie chwilę muszą stać i wtedy czytają różne rzeczy...
przystanki są dobrym miejscem, bo ludzie z nudów czytają ogłoszenia, ale mają jedną podstawową wadę - zakaz naklejania. Zakaz ten boleśnie mi uświadomił pracownik lubelskiego MPK, gdy w czasach studenckich zdarzyło mi się roznosić ulotki i nieświadomy zakazu postanowiłem nakleić plakat na przystanku pod oknami siedziby MPK.

Roland 

Wysłany: 2006-02-25, 14:51   

Marek napisał/a:
wojtek0s0 napisał/a:
dobre są chyba przystanki bo tam ludzie chwilę muszą stać i wtedy czytają różne rzeczy...
przystanki są dobrym miejscem, bo ludzie z nudów czytają ogłoszenia, ale mają jedną podstawową wadę - zakaz naklejania. Zakaz ten boleśnie mi uświadomił pracownik lubelskiego MPK, gdy w czasach studenckich zdarzyło mi się roznosić ulotki i nieświadomy zakazu postanowiłem nakleić plakat na przystanku pod oknami siedziby MPK.
ciekawa historia, ale u nas tzn: na Śląsku na wszystkich wiekszych przystankach są słupy ogłoszeniowe i niby jest tam jakaś sobie firma ich właścicielem i zgarniają kase za naklejenie tam swoich plakatów, ale wyznaczyli na tych słupach troche miejsca dla darmowej reklamy, wiec u nad jakos idzie naklepic te kilka reklam

DHKconcepts

Wysłany: 2010-03-04, 15:55   Reklama na wózkach sklepowych, zamien za ulotki

temat jest, rozdawiania ulotek, dlaczego sie nie zamienic z tym na Reklama na wózkach sklepowych, bez rozdawiania duzo wiencej ludzi w hipermarketach, nisz kaz de mu osobno do renki i dla smieci......

masz pytania, chetnie odpowie

jijin99

Wysłany: 2010-06-23, 16:25   Re: Ulotki i ogłoszenia

szymcio napisał/a:
Witam!

zastanawiam się nad użyciem nowej formy reklamy: poprzez ulotki i ogłoszenia. Czy ktoś może próbował czegoś takiego? Jakie są efekty? Warto inwestować? Co powinna zawierać dobra ulotka/ogłoszenia?

Pozdrawiam

Osobiscie kiedys roznosilam ulotki, w wiekszasci ludzie biorą. Wiadowo ,ze czesc trafi do kosza na śmieci ale część trafi w odpowiednie ręce i może przynieść wiele korzyści dla firmy. np.: dzieki swoim ulotkom zaistniałam na rynku , uważam, ze sa bardzo ważne dla firmy na starcie, albo jak przyjdzie jakis zastój na rynku. Mogę zaprojektowac i wydrukowac jak trzeba:) www.plan.slupsk.pl pozdrawiam

pawel45

Wysłany: 2010-12-29, 00:19   

Ulotki jeszcze do niedawna były najskuteczniejszą z niedrogich form reklamy i jak powiedziała jijin99 zawsze większość z nich trafi do potencjalnego klienta.
Osobiście uważam, że to bardzo dobry pomysł, a w połączeniu z reklamą w internecie (pozycjonowanie , marketing szeptany itp ) na pewno przyniesie efekty.

ulotki777

Wysłany: 2012-12-08, 12:08   

Zajmuje się dystrybucja ulotek od prawie 10lat a także analizami związanymi z efektywnością tej formy reklamy.
Efektywność na pewno uzależniona jest od reklamowanej branży i popytu na reklamowany produkt, usługę. Także ważnym czynnikiem jest profesjonalnie przygotowana ulotka.
Średnia efektywność np. przy branży gastronomicznej w Warszawie powinna wynosić w granicach 3-6%
Efektywność skuteczną można liczyć po 2-3 dystrybucji na wybranym rejonie kiedy ludzie opatrzą się z reklama.
Fakt wiele reklam trafia do kosza a odpowiedzmy sobie ile reklam widzimy w sieci i które zwracają naszą uwagę?
Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście używanie kilku kanałów marketingowych czyli: roznoszenie ulotek, internet, outdoor + prasa (a najlepiej jeszcze radio i TV ale nie każda firma może sobie na to pozwolić.
Podczas przeprowadzonego badania wśród 1072 respondentów o rozpoznawalność marki "x" odpowiadało następująco:
420 - ulotka
311 - internet
208 - bilboard
50 - punkt stacjonarny
pozostałe poniżej 15 inne formy reklamy

W przypadku chęci zaplanowania akcji reklamowej proszę o kontakt ze mną a pomogę w przygotowaniu efektywnej reklamy pod wybraną branże według planowanego budżetu.

Pozdrawiam
www.ulotki777.blogspot.com
ulotki777@gmail.com

Odpowiedz do tematu