Forum Serwisu ReklamaStron.pl
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Poszukujemy moderatorów do opieki nad forum serwisu ReklamaStron.pl
- zainteresowanych prosimy o kontakt na adres: moderator [małpa] reklamastron.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Ponowna aktywacja konta na forum phpBB modyfied by Przemo
Autor Wiadomość
Krzysiu789 

Wysłany: 2008-01-29, 15:50   Ponowna aktywacja konta na forum phpBB modyfied by Przemo

Witam!
Na moim forum jest kilka użytkowników, którzy mają 0 postów i odwiedzili forum tylko 1 raz. Czy da się tak zrobić, że wysłałbym do nich maile z aktywacją konta, a oni musieliby to potwierdzić w ciągu np 14 dni??
Pozdrawiam!

Marcin77 

Wysłany: 2008-01-29, 21:19   

A masz ich jako nieaktywnych? Skoro odwiedzili forum 1 raz, to chyba są aktywni :)

Krzysiu789 

Wysłany: 2008-01-29, 21:58   

Marcin77 napisał/a:
A masz ich jako nieaktywnych? Skoro odwiedzili forum 1 raz, to chyba są aktywni :)

Witam!
Chodzi mi o to, że mają 0 postów i odwiedzili forum tylko 1 raz (zaraz po zarejestrowaniu się).
Pozdrawiam!

PS: Mam ich jako aktywnych, ale chcę wysłać jeszcze raz list, w którym klikając na link potwierdziliby czy nadal chcą być użytkownikami tego forum.

Marcin77 

Wysłany: 2008-01-29, 22:10   

Jak chodzi o powtórne przesłanie linku aktywacyjnego, gdy już są aktywni, niestety nie potrafię pomóc.

PS. Nie prościej po prostu do nich napisać? ;)

OzdobaForum 
Ozdoba Forum

Pomogła: 66 razy
Wysłany: 2008-01-31, 00:50   Aktywacja aktywowanych kont Użytkowników na phpBB by Przemo

Krzysiu789 napisał/a:
Czy da się tak zrobić, że wysłałbym do nich maile z aktywacją konta, a oni musieliby to potwierdzić w ciągu np 14 dni??
Tak, da się tak zrobić, ale nie jestem przekonana o skuteczności tej metody (nie testowałam jej).

Poniżej przedstawię kroki postępowania:
1. Po pierwsze musisz wejść do edycji każdego z Użytkowników, którym miałby ponownie aktywować swoje konto. Następnie zdezaktywować konto zaznaczając opcję "Nie" w polu "Użytkownik jest aktywny".
2. W kolejnym kroku próbujesz zalogować się na forum używając nicku wybranego Użytkownika - wówczas powinna pojawić się informacja, że Użytkownik nie jest aktywny i pojawi się link do generowania maila aktywującego.
3. Po 14 dniach od momentu wysłania maili w Panelu Administracyjnym (Użytkownicy/Nieaktywni użytkownicy) będzie można sprawdzić, którzy Użytkownicy aktywowali swoje konto ponownie - nie będzie ich na "czarnej liście".
Krzysiu789 napisał/a:
Chodzi mi o to, że mają 0 postów i odwiedzili forum tylko 1 raz (zaraz po zarejestrowaniu się)
Nie wszyscy Użytkownicy czują się na tyle dobrze w temacie, aby decydować się na publiczne wypowiedzi na forum, a tylko zaglądają poczytać - może być taka sytuacja, że ktoś odwiedza Twoje forum i czyta posty regularnie, ale nie loguje się.

Krzysiu789 napisał/a:
chcę wysłać jeszcze raz list, w którym klikając na link potwierdziliby czy nadal chcą być użytkownikami tego forum
Myślę jednak, że Marcina pomysł jest lepszy. Najprościej będzie puścić mailing do Użytkowników. Szczególnie, że na swojej liście masz tylko kilka osób. Wówczas możesz w mailu poprosić o zalogowanie się na forum albo o odesłanie go z odpowiedzią na Twoje pytanie.

No właśnie, czy możesz zdradzić po co Ci coś takiego jest potrzebne?

Krzysiu789 

Wysłany: 2008-01-31, 16:47   Re: Aktywacja aktywowanych kont Użytkowników na phpBB by Prz

OzdobaForum napisał/a:

Krzysiu789 napisał/a:
Chodzi mi o to, że mają 0 postów i odwiedzili forum tylko 1 raz (zaraz po zarejestrowaniu się)
Nie wszyscy Użytkownicy czują się na tyle dobrze w temacie, aby decydować się na publiczne wypowiedzi na forum, a tylko zaglądają poczytać - może być taka sytuacja, że ktoś odwiedza Twoje forum i czyta posty regularnie, ale nie loguje się.

Odp: Chodzi mi o użytkowników, którzy spędzili na forum "aż" kilka sekund (zaraz po tym jak się zarejestrowali) i na tym skończyli odwiedzanie forum .

Krzysiu789 napisał/a:
chcę wysłać jeszcze raz list, w którym klikając na link potwierdziliby czy nadal chcą być użytkownikami tego forum
Myślę jednak, że Marcina pomysł jest lepszy. Najprościej będzie puścić mailing do Użytkowników. Szczególnie, że na swojej liście masz tylko kilka osób. Wówczas możesz w mailu poprosić o zalogowanie się na forum albo o odesłanie go z odpowiedzią na Twoje pytanie.

No właśnie, czy możesz zdradzić po co Ci coś takiego jest potrzebne?

Odp: Właściwie to nie jest mój pomysł, tylko moich moderatorów. Twierdzą, że jak zrobię "czystkę" będziemy znali prawdziwą ilość użytkowników, którzy należą do tego forum lub, których chcą należeć do forum...

PS: OzdobaForum za wyczerpującą i pomocną odpowiedź jaką była nauka wysyłania tego linku aktywującego klikam "Pomógł" DZIĘKUJĘ!

Odpowiedz do tematu