Forum Serwisu ReklamaStron.pl
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Poszukujemy moderatorów do opieki nad forum serwisu ReklamaStron.pl
- zainteresowanych prosimy o kontakt na adres: moderator [małpa] reklamastron.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Plik startowy forum i BIG problem
Autor Wiadomość
fafał 

Wysłany: 2007-11-30, 10:55   Plik startowy forum i BIG problem

Witam, niestety z racji wykonywania takiej pracy jaką wykonuję nie ma mnie często w domciu, więc i zaglądać do Was nie mam kiedy tak samo zresztą jak i na swoje forum.
Dwa dni temu, jak wróciłem do Polski staram się wejść na moje forum i guzik. Cały czas wyświetla mi, że połączenie zostało zresetowane i strona się nie otwiera. Kompletnie nie wiem cóż może być tego przyczyną na pewno w plikach na serwerze nikt nie grzebał ja zresztą też nie. Przed wyjazdem było wszystko ok teraz nie wiadomo z jakiego powodu strona nie działa.
Strona jest na serwerach yoyo.pl także sprawdziłem poprawność strony, wyskakuje że coś jest z plikiem startowym tj. w moim przypadku index.php
Czy jest szansa na uratowanie forum, jakie kroki poczynić?

Index.php na serwerze się znajduje także nie wiem skąd te problemy.

Pozdrawiam.

P.S. adres strony to:
www.fan4truck.yoyo.pl/forum

OzdobaForum 
Ozdoba Forum

Pomogła: 66 razy
Wysłany: 2007-11-30, 22:58   Bezawaryjne funkcjonowanie forum

Obecnie Twoje forum działa poprawnie. Nie wiem, czy już je naprawiłeś, czy też błąd pojawia się wyłącznie na Twoim komputerze. Jeśli możesz, to napisz, co było nie tak.

Pojawiające się od czasu do czasu zaburzenia w funkcjonowaniu for internetowych są najczęściej spowodowane "dziurami" występującymi w skryptach. Jeśli nie masz regularnie aktualizowanych poprawek do skryptu forum, zostawiasz w ten sposób otwartą drogę dla hakerów, wirusów itp.

Istnieje możliwość, aby zabezpieczyć się przed skutkami niepożądanych zmian w plikach forum przez stworzenie backup. Jeśli posiadasz na swoim komputerze kopie wszystkich plików forum, to w prosty sposób możesz później nadpisywać pliki uszkodzone, które znajdują się na serwerze.

Tworząc backup forum pamiętaj przede wszystkim o regularnym kopiowaniu bazy danych.

fafał 

Wysłany: 2007-12-01, 08:50   

Wygląda na to, że forum działało cały czas. Na codzień korzystam z Firefox i to na niej strona mi się nie otwiera sądziłem, że to wina forum.
Na IE i Operze forum działa prawidłowo, wolno się jakoś otwiera ale działa. Pytanie dlaczego na Mozilli nie chodzi prawidłowo?

W jaki sposób mogę aktualizować poprawki dla forum? Jak zwykle proszę o wytłumaczenie jak dla laika. Dziękuję.

OzdobaForum 
Ozdoba Forum

Wysłany: 2007-12-01, 10:31   Aktualizacja forum phpBB modyfied by Przemo

fafał napisał/a:
Na IE i Operze forum działa prawidłowo, wolno się jakoś otwiera ale działa. Pytanie dlaczego na Mozilli nie chodzi prawidłowo?
U mnie Twoje forum działa prawidłowo zarówno na FF 2.0, jak i na Mozilli 1.7.13, więc trudno mi powiedzieć co może być u Ciebie nie tak. Wygląda, że problem leży po stronie Twojego komputera - może pomoże aktualizacja programu lub jego ponowne zainstalowanie.

Cytat:
W jaki sposób mogę aktualizować poprawki dla forum?
Informacje na temat aktualizacji forum znajdziesz na stronie domowej autora skryptu (tam też są dostępne update-y), w przypadku forum phpBB modyfied by Przemo będzie to tutaj.
Najnowszy skrypt forum automatycznie sprawdza, czy są dostępne jakieś aktualizacje po zalogowaniu się do Panelu Administracyjnego.

fafał 

Wysłany: 2007-12-01, 11:31   

Forum jest w najnowszej wersji, więc o jakie uaktualnienia chodzi?

OzdobaForum 
Ozdoba Forum

Wysłany: 2007-12-01, 11:37   Uaktualnienia do forum phpBB by Przemo

fafał napisał/a:
Forum jest w najnowszej wersji, więc o jakie uaktualnienia chodzi?
Jeśli masz najnowszą wersję forum to, gdy będą dostępne uaktualnienia (łatki lub nowsza wersja) to powinna Ci pojawić się informacja o tym w Panelu Administracyjnym (na stronie głównej).

fafał 

Wysłany: 2007-12-01, 11:56   

Ok, dzięki.

Odpowiedz do tematu