Forum Serwisu ReklamaStron.pl
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Poszukujemy moderatorów do opieki nad forum serwisu ReklamaStron.pl
- zainteresowanych prosimy o kontakt na adres: moderator [małpa] reklamastron.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Popularne wymiary bannerów
Autor Wiadomość
OzdobaForum 
Ozdoba Forum

Pomogła: 66 razy
Wysłany: 2007-05-08, 14:57   Popularne wymiary bannerów

Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi przez Online Publishers Association Europe i European Interactive Advertising Association reklamodawcy coraz chętnie korzystają z większych bannerów i bardziej interaktywnych form reklamy.

Dotychczas największą popularnością cieszyły się bannery tradycyjne w formacie 468x60 pikseli. Obecnie najczęściej wykorzystywane są tzw. super bannery o wymiarach 728x90 pikseli oraz średnie prostokąty o wymiarach 300x230 pikseli.

W pierwszej połowie 2006 roku w kreacjach reklamowych najczęściej były wykorzystywane:
- super bannery (28%),
- średnie prostokąty (27%),
- bannery tradycyjne (21%).

Podczas, gdy w drugiej połowie 2006 roku wzrosła popularność super bannerów do 35% i średnich prostokątów do 33%. Bannery tradycyjne były wykorzystywane zaledwie w 13% kreacji reklamowych. Widoczny jest trend w kierunku tworzenia reklam bardziej kreatywnych i angażujących internautów.

W badaniach analizowano popularność 6 podstawowych formatów bannerów:
- 468x60 pikseli (tzw. baner tradycyjny),
- 120x600 pikseli (tzw. skyscraper),
- 160x600 pikseli (tzw. szeroki skyscraper),
- 180x150 pikseli (tzw. prostokąt),
- 300x250 pikseli (tzw. średni prostokąt),
- 728x90 pikseli (tzw. super banner).

Te sześć formatów bannerów stanowiło 85% wszystkich wyświetleń reklam w serwisach mediów będących członkami stowarzyszeń OPA Europe i EIAA, które były monitorowane od lipca do grudnia 2006 roku.

petertabak 

Zaproszone osoby: 2
Wysłany: 2007-07-09, 09:03   

OzdobaForum napisał/a:
- 468x60 pikseli (tzw. baner tradycyjny)

Ja tylko takiego używałem jak do tej pory :) Taki banner o takich wymiarach znajdziemy chyba na każdej TOP-Liście, gdzie chcemy dodać swoją stronę. Z innymi bannerami, o innych wymiarach jeszcze tak dogłębnie się nie spotkałem, chyba że po prostu ich nie zauważyłem :)

lesioand 

Wysłany: 2007-07-25, 15:50   Popularne bannery 400x50 px

Wiadomo każdy ma swoje sposoby na banery, jak wiem popularne bywają 400X50.

Odpowiedz do tematu