Forum Serwisu ReklamaStron.pl
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Poszukujemy moderatorów do opieki nad forum serwisu ReklamaStron.pl
- zainteresowanych prosimy o kontakt na adres: moderator [małpa] reklamastron.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Reklamy audio na Twojej stronie?
Autor Wiadomość
Marek 
Administrator

Zaproszone osoby: 14
Wysłany: 2006-07-05, 10:31   Reklamy audio na Twojej stronie?

W ostatnich dniach wystartował nowy projekt spółki ARCHmedia s.c., za którą stoi Mateusz Chłodnicki - właściciel wydawnictwa Złote Myśli.

http://webplayo.pl to serwis, który oferuje możliwość umieszczenia na swojej stronie narzędzia umożliwiającego odtwarzanie pliku mp3. Po darmowej rejestracji i przygotowaniu 30 sekundowego nagrania w formacie mp3 można dodać do swojej strony powitanie bądź reklamę jakiegoś produktu w wersji audio.

Czy reklamy audio staną się nową modą w polskim internecie, czy jednak projekt okaże się niewypałem?

Thomaszek 

Wysłany: 2006-07-05, 12:39   

Moim zdaniem muzyka już teraz bardzo często wykorzystywana jest w reklamach, więc niedługo dojdzie do tego, że będą reklamy mówione. Niestety nie jestem ich zwolennikiem ponieważ czasami odwiedzając zagraniczne strony trafiam na takie i muzykę wydobywającą się z głośników przerywa głos informujący mnie o specjalnych ofertach i promocjach. Mnie takie coś denerwuje i mam nadzieję, że nie będzie to wykorzystane na większą skalę. Poza tym czas ładowania reklamy też zostaje troszeczkę wydłużony. No i nie każdy będzie mógł ją odsłuchać - nie wszyscy włączają głośniki podczas surfowania po internecie.

W związku z reklamą audio przypomniała mi się pewna anegdotka.

Wczoraj wchodzę na pewną stronę o tematyce satyrycznej i na środku strony co jakiś czas przelatuje helikopter (czemu towarzyszy odgłos śmigła helikoptera). Nie wiedziałem o tym, bo miałem otworzone kilka innych stron w panelach przeglądarki. Na początku myślałem, że to za oknem coś leci. Gdy dźwięk powtórzył się kilkukrotnie to podszedłem do okna i wyglądałem w poszukiwaniu helikoptera (dźwięk się powtarzał co jakiś czas i brzmiał bardzo realistycznie - głośniki 5.1). Gdy nie mogłem helikoptera ujrzeć przez okno poszedłem do dużego pokoju i wyszedłem na balkon. Myślałem nawet o zabraniu cyfrówki, bo lubię robić zdjęcia obiektom latającym. Niestety dźwięku nie było i nigdzie ani śladu helikoptera. Wracam jednak do pokoju i znowu słyszę dźwięk. Wtedy dotarło do mnie, że to pewnie jakaś reklama. Poklikałem po panelach i zobaczyłem swój upragniony helikopterek ;) .

Barbara 

Pomogła: 18 razy
Wysłany: 2006-07-12, 12:10   

Reklamy audio na stronach WWW, a raczej audio + video, to ciekawa propozycja dla reklamodawców, którzy będą mogli lepiej przyciągać uwagę internautów. Przy właściwym wykorzystaniu form przekazu (dźwięk, obraz i ruch) reklamy mogą stać się ciekawsze, zabawniejsze... ale czy będą przyjazne dla odbiorców?

Moim zdaniem reklamy audio nie będą miłą odmianą dla użytkowników sieci - przynoszą korzyść głównie autorom stron, a inni podczas surfowania muszą liczyć się z odgłosami niespodziewanie wydobywającymi się z głośników.

Być może z czasem przeglądarki umożliwią blokowanie reklam głosowych, tak jak obecnie pozwalają na blokadę wybranych wyskakujących okienek (pop-up'ów). Czekając na "rewolucję przeglądarkową" możemy ściszyć lub wyłączyć głośniki. ;)

Roland 

Wysłany: 2006-07-12, 17:23   

Barbara napisał/a:
Być może z czasem przeglądarki umożliwią blokowanie reklam głosowych
w mojej operze jest taka mozliwosc, ale czy mam te opcje zaznaczona czy odznaczona to i tak slysze wszystkie reklamy glosowe na jakie trafiam :)

precelik 

Wysłany: 2006-07-12, 20:13   

Podoba się, nie podoba, uciążliwa to tylko taka opinia deklaratywna, z mojej strony powiem tak, dołączenie głosu do strony w internecie to kolejny sposób oddziaływania na człowieka. Z którym z jednej strony trzeba bardzo uważać a z drugiej strony może zrobić bardzo dużo na rzecz promocji.

Głos to jakość nagrania, ton głosu, prędkość głosu w końcu też słowa, wszystko to składa się w jedną całość, która może z jednej strony wywołać pozytywne emocje z drugiej zaś negatywne.

Wyobraź sobie człeka, który przylazł na stronę rzeczywiście coś kupić, czy też waha się z kupnem? Wtedy taka reklama mówiona może sporo zdziałać, jeżeli tylko przypadek nie zdarzy, że ta osoba akurat będzie miała złe skojarzenia z podobnym głosem.

Z innej strony, dopóki nie jest to nadto popularne, jest to bardzo zapamiętywalne jako nowość! Toteż korzystać póki czas :)

Odpowiedz do tematu