Forum Serwisu ReklamaStron.pl
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Poszukujemy moderatorów do opieki nad forum serwisu ReklamaStron.pl
- zainteresowanych prosimy o kontakt na adres: moderator [małpa] reklamastron.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Etap I - Sposoby bezpłatnego reklamowania stron w Interneci
Autor Wiadomość
chic4en

Wysłany: 2007-01-23, 12:09   Spamowanie i wandalizm

Jeśli chodzi o czaty to dobrym sposobem jest postawienie bota na którymś z czatów wp, by pisał ciągle na oknie ogólnym według mnie to idealne miejsce wystarczy wejść na czat seks, by zrozumieć :mgreen:
[Nie możemy przyznać nagrody, gdyż przedstawiony sposób to po prostu spamowanie!]

A trwalsze od reklam papierkowych było by pisanie mazakami po ścianach w szkole i gdziekolwiek indziej hehe
[Nie możemy przyznać nagrody, gdyż przedstawiony sposób jest niezgodny z prawem - pisanie po szkolnych ścianach i w innych miejscach do tego nieprzeznaczonych, to wandalizm. W przypadku schwytania sprawcy pojawią się również koszty.]

siwa-white 

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2007-02-06, 01:24   

Można też założyć bloga reklamującego daną stronę :wink:

[Niestety nie możemy przyznać nagrody, bo ten sposób bezpłatnego reklamowania był już wymieniany w tym temacie przez adadmziomal: ZOBACZ TUTAJ.]

maritos

Wysłany: 2007-02-11, 06:03   Wpisy do księgi gości

Bardzo skuteczną formą reklamy jest dodawanie wpisów do księgi gości i zarazem pozostawienie adresu swojej strony i może trochę opisu..:D

Skuteczność ksiąg gości jest dosyć wysoka.

[Nagrodzony wyświetleniami bannera w dniach 22 - 28 lutego 2007r.]

kaczorekthc

Wysłany: 2007-02-17, 12:04   Systemy wymiany bannerów

Uczestniczenie w systemach wymiany bannerowej z dobrym ratio.

[Nagrodzony wyświetleniami bannera w dniach 22 - 28 lutego 2007 r.]

Aktywa 

Wysłany: 2007-03-23, 18:50   

napisałem kiedyś taki artykuł:
"7 sposobów promocji w Internecie...
...dzięki serwisowi Aktywa.biz"
Postarałem się trochę ułatwić Ci promocję w Internecie. Znajdziesz tu 7 metod, jakie umożliwia ten serwis.

1. Wygryzanko. Na stronie głównej znajduje się krótki formularz (u dołu). Wypełnij go podając URL Twojego serwisu i krótki tekst reklamowy. Kliknij <Wygryź!> i gotowe. Dopóki ktoś nie zastąpi Twojego adresu swoim, będzie on widoczny.
[Nagrodzony wyświetleniami banera w dniach 6 - 12 kwietnia 2007 r.]
2. Forum. Chcę, by forum serwisu Aktywa.biz cały czas się rozwijało (i w jakimś stopniu udaje mi się). Możesz "ukrycie" reklamować Swój serwis poprzez umieszczenie jego adresu w stopce na forum, możesz pisać merytoryczne teksty i pomagać innym, za co wielu wejdzie na Twoją stronę. Bądź oryginalny.
3. Komentarze. Komentuj artykuły i notki na blogu i w aktywa.biz. Niektóre czytają setki osób (ok 700!). Ile byś musiał płacić za tradycyjną promocję? Oczywiście chodzi mi o marketing szeptany. Zobacz: piszesz ciekawego posta (komentarz), ktoś go czyta, patrzy "o, napisał to jakiś admin. Może na stronie ma więcej interesujących tekstów?" i... klika. (Zobacz skuteczność tej promocji.)
4. Księga gości. W menu "I dalej..." (po lewej stronie) znajduje się link do księgi gości. A może by wyrazić jakąś na tyle dojrzałą opinię by ściągnąć trochę gości na Twoją stronę?

5. Shoutbox. Na stronie księgi gości jest też shoutbox. Co Ty na to by jego używać do podpowiadania internautom na jaką stronę mają wejść?
[Shoutbox może służyć do reklamy stron tylko wtedy, gdy administrator strony, na której się on znajduje, wyraża na to zgodę.]
6. Tablica.Aktywa.biz . Na tablicy możesz dodawać Swoje ogłoszenia. Wystarczy się w tym serwisie zarejestrować. Masz możliwość dodawania obrazków, co może zwiększyć skuteczność ogłoszenia. I pamiętaj: zyskujesz też coś cennego: link. Chyba nie muszę Ci mówić jaką ma on (a właściwie one: linki) wartość przy pozycjonowaniu?
7. Linki. Chcesz wymienić się ze mną linkiem? Serwis ma PR=3, dlatego jeśli masz zamiar to zrobić, to Twój vortal też musi mieć PR<=3. Zgłoszenia na e-mail: m.toczyski{malpa}aktywa.biz

Gdybyś się postarał znalazłbyś więcej, dużo więcej sposobów na zaistnienie w Internecie. Ale pamiętaj: wiedza to nie wszystko. Trzeba umieć z niej skorzystać, czego Ci życzę!

strona, do której to się odnosi: http://aktywa.biz/

Kolor fioletowy: fragmenty artykułu będące powtórzeniami wymienionych wcześniej sposobów reklamy lub zupełnie nie na temat - Marek.

FenomeN 

Wysłany: 2007-04-08, 10:53   Reklama w opisie GG

Dla mnie dobry sposób (i jednocześnie najlepszy) to pionowy opis GG i email:

Jak reklamować w emailu:
1. Napisać naszą wiadomość.
2. Na koniec zrobić kilka spacji.
3. Napisać klika znaków "-" i adres swojej strony.
4. Wysłać wiadomość.

W moim przypadku wygląda to mniej więcej tak:
Kod:
MOJA WIADOMOŚĆ
----------------
www.bugczat.vgh.pl

Sposób w GG (Kurcze nie wiem jak to napisać, ale myślę, że zrozumiecie)
Napisze od razu w swoim przypadku. Daje tylko przykład. Jesili ktoś nie wie, jak robić Enter w statusie, to proszę:
Kod:
alt+0160

Ja robię to tak (to głupi sposób, ale skuteczny):

Kod:
R alt+0160 e alt+0160 j alt+0160 e alt+0160 s alt+0160 t alt+0160 r alt+0160 o alt+0160 w alt+0160 a alt+0160 ć alt+0160  alt+0160  s alt+0160 i alt+0160 ę alt+0160 !!!

[Niestety nie możemy nagrodzić tej wypowiedzi w tym etapie konkursu. Przedstawione przez Ciebie sposoby bezpłatnego reklamowania strony były już wcześniej przytaczane przez innych Użytkowników:
qwatex napisał/a:
Jeśli wysyła sie dużo e-maili można rozreklamowac strone w sygniaturce w e-mailu.
precelik napisał/a:
3. Reklama w opisie gg.
Jednak Twój post zawiera odpowiedź na pytanie X etapu konkursu (Etap X - Dobre opisy GaduGadu, Tlen, Skype itp.) i jeśli tam umieścisz swoją wypowiedź, to zostaniesz nagrodzony gwarantowaną nagrodą.]

Piotr Zając 

Wysłany: 2007-05-02, 00:53   

Cytat:
19. Stworzenie bloga reklamującego stronę.
20. Stworzenie aliasu dla swojej strony.

Te dwa pomysły są trochę "kontrowersyjne" :) - tworzysz bloga reklamującego stronę, ok... ale jak wypromować tego bloga? Stworzyć bloga, reklamującego bloga, który reklamuje stronę?! :) itd...

Z aliasem to może być tak, że dostanie się bana od Google za dublowanie tych samych treści :)

Ale wracając do tematu:
Można wykupić mailing na Allegro (np. za 7 zł) i zareklamować stronę w takim mailingu. Jeżeli dobrze przygotujemy taką wysyłkę, to śmiało osiągnie skuteczność na poziomie bannerów, a nawet wyższą - trzeba tylko dobrze pomyśleć, co zaoferować tym tysiącom odwiedzających i jak to zrobić, żeby wykonali pożądaną akcję.

Jeżeli linki na tym forum nie są zabronione, to zapraszam do lektury całego przepisu i testu:
Test skuteczności mailingu

Inny dobry sposób, to wyszukiwać blogi na których "siedzą" potencjalni klienci i komentować (byle sensownie) wpisy na blogu - zawsze podpisując się tak samo i podając adres swojej strony.

Pierwszy pomysł jaki w ogóle powinien paść, to napisanie Press Release (informacja prasowa) do różnych mediów. Może ona dotyczyć: uruchomienia serwisu, zmian na serwisie, nawiązaniu strategicznego partnerstwa, itp., itd. Możliwości jest sporo, a gdy opublikują to, to mamy darmową reklamę na niezłą skalę. Istnieje również możliwość, że zrobią z nami wywiad / reportaż, co jeszcze lepiej wpłynie na popularność serwisu...
Trzeba tylko umiejętnie przedstawić sprawę i opowiedzieć interesującą historię.

[Nagrodzony wyświetleniami bannera]

mtx

Wysłany: 2007-06-19, 00:14   Badanie, film, petycja

Ja stosuję proste metody:
- badanie: ankieta, w której ludzie się wypowiadają na jakiś temat, a ładnie jest wpleciony link. Po wypełnieniu ankiety badani dostają gwarantowany upominek, czyli ebook do ściągnięcia z mojej strony.
- można też stworzyć filmik - jak korzystać z Twojej strony.
- lub zrobić np. petycję na stronie petycje.pl albo presja.org. :)

[Nagrodzony wyświetlaniami bannera 9 - 15 lipca 2007 r.]

JereManU

Zaproszone osoby: 2
Wysłany: 2007-10-08, 18:08   Wymiana mailingiem

Wymiana mailingiem do userów z innymi forami.

[Nagrodzony wyświetleniami bannera]

kaczorekthc

Wysłany: 2007-10-16, 00:01   System wymiany linków stałych

Polecam system wymiany linków stałych :)

[Nagrodzony wyświetleniami bannera w dniach 30 października - 5 listopada 2007 r.]

siberus 

Wysłany: 2007-12-01, 19:16   Bezpłatna reklama na Allegro albo Ebayu

W ogóle pierwsze to chcę się przywitać, bo to mój pierwszy post chociaż czytam już trochę z tydzień tutaj. Mam nadzieje, że zawitam tu na dłużej i będzie mi się podobało. W sumie mam jedna propozycje na darmową wymianę banerów, mam nadzieję, że to dobry pomysł, otóż reklama na Allegro albo Ebayu, głównie chodzi mi o to, ze jeżeli coś sprzedajesz na Allegro to możesz tam także od razu zareklamować swoją stronę, albo nawet jeśli ktoś kupi coś od ciebie to w paczce możesz tą osobę zaprosić na swoja stronę, więc to też tak jakby forma reklamy darmowej. :)

[Nagrodzony wyświetleniami bannera w dniach 3 - 9 stycznia 2008r.]

kamil10i10 

Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2007-12-06, 23:25   Sposób prosty - bezpłatna reklama na forum

Dla mnie bardzo prosty sposób na reklamowanie się to reklama swojej strony na forum, które przyjmuje takie reklamy...

[Nagrodzony wyświetleniami bannera w dniach 10-16 stycznia 2007r.]

Krzysiu789 

Wysłany: 2007-12-30, 18:44   Zaproszenia na stronę

Drukowanie zaproszeń na naszą stronę i rozdawanie ich np. na ulicy (wszystko we własnym zakresie).

[Podany sposób reklamowania strony nie do końca można uznać za darmowy, gdyż trzeba ponieść koszty stworzenia i wydrukowania zaproszeń. Jednakże przy drukowaniu wielu innych rzeczy oraz przy wyborze zwykłego papieru i druku czarno-białego koszty będą niewielkie, wręcz niezauważalne. Stąd też zdecydowaliśmy przyznać nagrodę - OzdobaForum]

[Nagrodzony wyświetleniami bannera w dniach 13-19 stycznia 2008 r.]

SuperCzytelnia

Wysłany: 2008-01-24, 20:30   Reklama na YouTube w formie odpowiedzi na inne video

To jest mój pomysł:

Widziałem kiedyś reklamę na YouTube i widziałem, że mogę jakoś ją połączyć z promocją mej strony.

A więc:
Zrobienie swojej własnej, krótkiej reklamy i zamieszczenie jej na YouTube w formie odpowiedzi na inne video. Lecz owa reklama musi być z sensem.

Moja była odpowiedzią na 1sekundową reklamę polecającą książkę. Zrobiłem także 1 sekundową reklamę polecającą czasopismo.

[Nagrodzony wyświetleniami bannera w dniach 20-26 lutego 2008r.]

catering84 

Wysłany: 2008-03-20, 09:50   Bezpłatna reklama strony

Marek napisał/a:
Pierwszy sposób na bezpłatną reklamę: udział w konkursie "Tydzień reklamy za jedno zdanie" i otrzymanie gwarantowanych nagród ;) - zapraszam.

witajcie :)

[Witamy :) - oczywiście nagrody przyznać nie możemy, bo w powyższym poście brakuje odpowiedzi na pytanie konkursowe.]

Odpowiedz do tematu