Forum Serwisu ReklamaStron.pl
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Poszukujemy moderatorów do opieki nad forum serwisu ReklamaStron.pl
- zainteresowanych prosimy o kontakt na adres: moderator [małpa] reklamastron.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Toolbar: moda, narzędzie czy nowy sposób reklamowania stro
Autor Wiadomość
Marek 
Administrator

Zaproszone osoby: 14
Wysłany: 2006-04-02, 23:45   Toolbar: moda, narzędzie czy nowy sposób reklamowania stro

W poprzednim tygodniu dotarły do mnie informacje o kolejnych dwóch toolbarach, które mogę (lub wkrótce będę mógł) ściągnąć sobie, zainstalować i z nich korzystać. Zastanawiam się więc, czy jest to nowa moda, skuteczne narzędzie czy tylko sposób na reklamę własnej strony poprzez narobienie hałasu wokół siebie i nowości u siebie.

Toolbar to angielskie słowo oznaczające dodatkowy pasek narzędziowy doinstalowywany do przeglądarki i umożliwiający wykonywanie operacji, których przeglądarka sama nie potrafi wykonywać (np. blokowanie wyskakujących okienek, czy czyszczenie cookies).

Dodanie tego typu paska do przeglądarki pozwala na zwiększenie jej użyteczności, jednak dodawanie wielu pasków wykonujących te same zadania a różniących się tylko tym jaką witrynę reklamują na sobie jest zupełnie pozbawione sensu i dlatego toolbary są wobec siebie konkurencyjne (zastosowanie jednego praktycznie wyklucza użycie innego).

Czy niewielka reklama witryny umieszczona na części paska wystarczy, aby kolejne firmy zdecydowały się na stworzenie własnego Toolbara?
Czy będzie to najpopularniejsza forma reklamy w przyszłości, czy krótkotrwała moda?

Zapraszam do przedstawiania własnego zdania na temat toolbarów lub zadawania pytań :)

Roland 

Wysłany: 2006-04-03, 16:06   

Marku jak wiesz, bo wiele razy pisałem, ze zazwyczaj uzywam Opery, a mam zainstalowane jeszcze ff i IE. ff uzywa cala rodzina, opera ja i tylko ja, a IE pozostalo, bo windows go uzywa na okragło, do kazdej czynnosci, ale wracajac do tematu, mojej opery, to mi zaden toolbar jest nie potrzebny opera ma praktycznie wsyztsko czego bym chcial, no jest jedna rzecz jaka bym zmienil, tzn wyskakujace okienka nie da sie wprowadzic dozwolonych stron, ale to mi wcale nie przeszkadza, przyzwyczailem sie wchodzic do stron gdzie potrzebne mi okienka zmieniajac te opcje, a reklama w takim toolbarze to moim zdaniem bedzie krotkotrwale, bo bedzie tego coraz wiecej i wiecej, i wkoncu firmy z tego zrezygnuja, bo teraz moze taki tollbar google jest popularny, ale jak powstanie tego setki, to juz reklama nie ebdzie tak skuteczna, a w mojej operze reklame tez mam, bo korzystam z wersji warunkowej (chyba software, nie jestem pewien, zawsze myla mi sie te licencje), opera ma jeszcze jeden feler, tzn: kodowanie, czasem stronka wyglada calkiem inaczej niz pod IE czy FF ale dobry programista dostosuje swoja strone tak by w kazdej przegladarce wygladala dobrze, wiec jezlei widze cos zle to winie za to programiste, a nie opere :P podsumowujac opera ma wsyztsko co mi potrzebne, wiec w moim komputerze zaden toolbra napewno nie zagosci, a dodatkowy atut tego ze nie ma tolbarow ejst to ze komp, ma wiecej mocy, bo taki toolbar tez troche procka zrzera, a na slabych kompach, mzoe nawet wiecej uzywac i wtedy komp moze sie czesciej zawieszac, to chyba tyle, jezlei cos bede jeszcze mial to dopisze :P

mam pytanie o jakich nowych toolbarach slyszales, zreszta jezlei regulamin forum na to pozwala, moglbys tu wypoisac tlyko nazwy wszytskich toolbraow jakie znasz.

precelik 

Wysłany: 2006-04-05, 12:05   

Roland napisał/a:
a w mojej operze reklame tez mam, bo korzystam z wersji warunkowej (chyba software, nie jestem pewien, zawsze myla mi sie te licencje)

Bodajrze od wersji 8.5 mam operę dla każdego za darmo bez reklam ;D
http://www.opera.com/download/

Przenieśli się na bardziej profitowy biznes niż reklama :) - płatny supprot, opera do komórek i innych takich zabawek.

A toolbarek mozesz sobie tu założyć:
http://www.effectivebrand.com/

jogaila 

Zaproszone osoby: 18
Wysłany: 2006-04-05, 18:50   

google toolbar w ff to bardzow fajna rzecz, wybiera się z jakiego google chce sie korzystać np. google.com, google.cn :D czy google.pl - narodowe oczywiście w pierwszej kolejności dają strony w danym języku ;)

za instalacji google toolbar mozna zarobić odrobinę (w zależności od kraju)
korzystanie jest b. wygodne - nie trzeba wpisywac adresu strony wyszukiwarki, szybszy dostęp do zasobów sieciowych :P
pokazuje też PR strony :)

jeśli już został poruszony problem przeglądarki - używam ff, jest wygodniejszy, szybszy, instaluje tylko te wtyczki, które mi są potrzebne, mogę odblokować tylko jedną witrynę a dla reszty nadal są blokowane popupy itd itp

szymcio 

Wysłany: 2006-04-05, 20:51   

Niby tak - wygodne, ale mi raczej kojarzy się z wirusami, itp.

Sporo osób, tak właśnie sądzi. Inna sprawa, to, że nadal mało kto wie co to jest, a jak jakieś dziadostwo się im zainstaluje, to nawet tego nie zauważają :-)

Co do firefoxa, to uważam, że jest to najlepsza wyszukiwarka - prosta i przyjazna, tez wszystkim ją polecam.

Ma ona fajną funkcję, którą niedawno zauważyłem: Jak przeciągniesz jakiś link na pole pod adresem, to tworzy Ci się specjalny przycisk, z tym linkiem.

Pozdrawiam

http://www.szablonek.pl

Odpowiedz do tematu