Forum Serwisu ReklamaStron.pl
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Poszukujemy moderatorów do opieki nad forum serwisu ReklamaStron.pl
- zainteresowanych prosimy o kontakt na adres: moderator [małpa] reklamastron.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Wysyłanie e-maili do nieznajomych i inne ciekawe rzeczy
Autor Wiadomość
szymcio 

Wysłany: 2006-03-15, 22:10   Wysyłanie e-maili do nieznajomych i inne ciekawe rzeczy

Witam!

Przeczytałem niedawno artykuł, napisany przez Aleksandra Bucznego zatytułowny: 12 sprawdzonych i bardzo mało znanych sposobów na skuteczną promocję Twojej oferty w internecie, pod adresem: http://marketing.ebiznes....od,promocji.htm (jeśli to niezgodne z regulaminem proszę usunąć link)[pozdrowienia dla precelika ;-) ]

Jeden z podpunktów jest zatytuowany: Wysyłaj duże ilości maili do nieznanych klientów w taki sposób, aby nie być posądzonym o spam

Chodzi tutaj o wysyłanie emaili do właścicieli stron internetowych.

Wiadomo, że jest to spam - jeśliby zachęcać do np. korzystania z moich usług, które akurat mogąsię temu komuś przydać. Chodzi tu o to, aby ubierać te wiadomości w takie emaile, które nie będą wyglądać jak spam.

Inną metodą tam opisaną jest podpisywanie się adresem swojej strony w loginie.

Co sądzicie o takich sposobach. Czy są one rzeczywiście wartościowe? Czy nie pogorszą naszej reptacji? Np. login typu: mojastrona.pl wygląda trochę nachalnie, a czasami jest nawet denerwujący.

Czy warto stosować takie metody? Jak powinien wyglądać mail, żebym nie był posądzony o spam?

Pozdrawiam

http://www.szablonek.pl

Marek 
Administrator

Zaproszone osoby: 14
Wysłany: 2006-03-15, 22:42   

Nie spotkałem się jeszcze z mailami skierowanymi do mnie jako właściciela strony wysłanymi tylko po to, by przemycić polecenie czegoś. W sumie można podciągnąć pod to mail o temacie "Może to Ci się przyda" z linkiem do strony, która nie mogła mi się przydać - był on jednak sprowokowany moim postem na jednym z for i podanie tego linku można uznać za niezrozumienie mojej wypowiedzi.

Taki sposób na promocję strony na pewno jest ciekawy, ale realizowanie go w formie, którą byłbym w stanie zaakceptować, wymaga poświęcenia dość dużych ilości czasu:
- na przeczesywanie sieci w poszukiwaniu właścicieli innych stron namawiających na swojej stronie do kontaktu ze sobą w jakimś celu
- oraz na przygotowywanie zestawu przydatnych w konkretnym przypadku informacji/artykułów, które można udostępnić u siebie aby w mailu podać link do siebie.

Rejestracja pod loginem będącym adresem strony jest w pewnym sensie spamem a na pewno drażni. Na tym forum, aby uniknąć takich eksperymentów zablokowałem znak kropki "." (oraz "@" aby nikt nie rejestrował się pod swoim adresem e-mail). Nie wszędzie jednak taka praktyka jest zakazana i wtedy właściciel witryny staje przed dylematem: czy chce aby wszystkie jego wypowiedzi (nawet te głupie i nieprzemyślane) tworzyły obraz jego witryny w oczach osób, które będą czytać jego wypowiedzi.

precelik 

Wysłany: 2006-03-16, 09:07   

Ja powiem krótko :) ja wysyłam o treści "współpraca" :)

Raz mi się tylko zwróciło ze złym odbiorem (no nie wiem czy to mozna złym nazwać), ktoś ładnie odpisał, że w ramach współpracy zaleca zaprzestania korzystania z porad P.M. (to był jeden z pierwszych moich maili, dobre kilka miesięcy temu, rzeczywiscie był nacnebowany). Teraz jak pisze z prośbą o współprace, to pisze całkiem swoimi słowami :)
Oczywiste zalezy tez do kogo się pisze..

Często też /choćby wczoraj/ z panelu allegro mi dochodzą maile.
Treśc mniej wiecej taka:

Cytat:
Witam,
widzialem że uczestniczył pan w podobnych aukcjach, w związku z czym chciałem panu zaprezentowac moje aukcje, myśle ze mógłby pan być nimi zainteresowany.

Dochodza równiez do mnie prośby o umiesczenie czegos na stronach /nie zawsze korzystam, są to prośby a nie reklama :) , ale każda prośba skłania mnie do zapoznania się z materiałami.

W stowarzyszeniu, też bardzo czesto dochodza oferty współpracy, i tak jak wyżej wiadomo kazda oferta współpracy skłania do zapoznania się z produktami ;D

PS: Na stowarzyszenie (pewnie dlatego ze jest adres korespondecji) doszło też chyba z 10 kartek świątecznych od róznych portali, takich papierowych ;D

[ Dodano: 2006-03-16, 10:21 ]
O wilku mowa, przed sekundą otrzymalem:
Cytat:

Szanowni Państwo

Pragniemy zainteresować Państwa ofertą naszych produktów.
Jesteśmy producentem nowatorskiego systemu do tworzenia produktów takich jak: stojaki na wizytówki, prezentery, systemy oznaczeń, podajniki oraz wiele innych. Jesteśmy oczywiście w stanie tworzyć produkty według wzoru klienta.
Jeśli są Państwo zainteresowani naszą ofertą prosimy o kontakt lub zapraszamy na stronę xxxxxxxxxxx
Pozdrawiamy
Firma xxxxxxx

szymcio 

Wysłany: 2006-03-16, 17:54   

Czyli rozumiem to tak: przeszukuję internet pod kątem witryn o tematyce, która mnie akurat interesuje. I wysyłam administratorom, coś w rodzaju:

zapoznałem się z Pańską stroną i jestem pełen podziwu pracy w nią włożoną. Mam coś, co może Pana zainteresować: artykuł, ebook, czy coś innego.

Tak to ma wyglądać?

A jak już zostane posądzony o spam, to co ;-) ?

http://www.szablonek.pl

precelik 

Wysłany: 2006-03-16, 22:49   

Nie czuje się w mocy prawnej odpowiadać na ta sprawe, ale wydaje mi sie tak:

Jak ktoś prowadiz serwis podaje tam swojego emaila, to własnie miedzy innymi do kontaktu w takich sprawach! Ktos chce wyrazić swoje emocje itd, dotyczace dnaej strony pisze do jej właściciela,

Ja kilka razy nie z tego ni z owego dostałem podziękowania za newsletter, choć w sumie informuje w nim tylko o nowościach na stronie :) bardzo to miłe, tak samo miłe jak ktoś pochwali moja strone (a email znajdzie na stronie)

Na żadnego takiego emaila nie odpowiedizałem ze to spam :) , albo nic nie odpowiadam, bo nie mam czasu, allbo czasem mnie rzeczuwiscie coś zaintersuje, i coś odpisze, tylko tu o ironio! jezlei nie odpiszesz od razu ze jestes zaintersowany kupnem, a zaczniesz pisac co innego, oni moga olać twojego emaila... i wtedy PR w moich oczach takiej firmy leci na skale ujemną, bo wiesz ze to był jednak spam...

Takie emaile, prośba, współpraca, propozycja, a wnich reklama, balansuja tak na granicy bym powiedział, ale to mi sie tylko tak wydaje :)

Marek 
Administrator

Zaproszone osoby: 14
Wysłany: 2006-03-18, 05:50   

szymcio napisał/a:
Czyli rozumiem to tak: przeszukuję internet pod kątem witryn o tematyce, która mnie akurat interesuje. I wysyłam administratorom, coś w rodzaju:

zapoznałem się z Pańską stroną i jestem pełen podziwu pracy w nią włożoną. Mam coś, co może Pana zainteresować: artykuł, ebook, czy coś innego.

Tak to ma wyglądać?

A jak już zostane posądzony o spam, to co ;-) ?
Pisząc moją ostatnią odpowiedź w tym temacie miałem na myśli raczej troche inne przeszukiwanie internetu i witryn.
Słodzenie administratorom różnych witryn może zostać - tak jak to robi niekiedy precelik - zignorowane, bo od samych pochwał strona się nie rozwija. Reakcję administratora danej strony szybciej uzyskasz konstruktywnie krytykując.
Ja natomiast miałem na myśli wyszukiwanie różnych próśb o pomoc. Gdy wyślesz maila, w którym zawrzesz jakąś pomocną wskazówkę zyskasz wdzięczność i - gdy porada będzie cenna - staniesz się dla odbiorcy maila ekspertem. Wtedy nawet podpis pod mailem "Administratror http://ReklamaStron.pl" może wystarczyć. A przy tym nigdzie nie ma ani odrobiny spamu - wiadomość jest pisana w odpowiedzi na prośbę o pomoc a w treści jest rzeczywiście pomocna porada.

Barbara 

Pomogła: 18 razy
Wysłany: 2006-05-01, 21:45   Re: Wysyłanie e-maili do nieznajomych i inne ciekawe rzeczy

Piszecie o wysyłaniu emaili do właścicieli stron WWW, ale część kreatywnych internautów korzysta z for, gdzie w jednym miejscu mają kontakt (za pomocą prywatnych wiadomości) z całą grupą autorów serwisów.

Na jednym z takich for otrzymałam następującą wiadomość:
Cytat:
Czesc jezeli chcesz zareklamowac swoja strone u mnie zupelnie za darmo zapraszam na [adres strony].
Jezeli sie zdecydujesz na umieszczenie reklamy wypelnij formularz w dziale kontakt i poinformuj mnie skad dowiedziales sie o mojej stronie z gory dzieki
Pozdrawiam

Czy Waszym zdaniem jest to zwykły list czy też spam? A może atrakcyjna oferta?
Należy zgłosić użytkownika administracji forum jako spamera czy lepiej skorzystać z ciekawej propozycji?

Czekam na Wasze opinie...

Marcin 

Wysłany: 2006-05-04, 18:17   

Wysyłanie emaili do innych stronek o wymiane buttonami, sponsoring itd. to tez w jakimś stopniu spam jest, ale nikt tego nie mówi tak otwarcie ;) bo trzeba wejśc z linku wejsc na strone zobaczyc jaka grafika, reklama, info.

Odpowiedz do tematu