Forum Serwisu ReklamaStron.pl
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Poszukujemy moderatorów do opieki nad forum serwisu ReklamaStron.pl
- zainteresowanych prosimy o kontakt na adres: moderator [małpa] reklamastron.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
ShoutBox na forum z serwisu fora.pl
Autor Wiadomość
Krzysiu789 

Wysłany: 2007-12-20, 22:06   ShoutBox na forum z serwisu fora.pl

Witam!
Czy istnieje możliwość zrobienia ShoutBoxa na forum z serwisu fora.pl? Czy jest na ich serwerze taka możliwość?!
Pozdrawiam!

OzdobaForum 
Ozdoba Forum

Pomogła: 66 razy
Wysłany: 2007-12-21, 00:02   

Cytat:
Czy istnieje możliwość zrobienia ShoutBoxa na forum z serwisu fora.pl? Czy jest na ich serwerze taka możliwość?!
Niestety, ale na fora.pl nie ma obecnie możliwości dodania ShoutBoxa. Pozostaje pisanie e-maili do autorów serwisu, aby rozbudowali funkcjonalność udostępnianych for (co może długo potrwać, a rezultaty nie są pewne) lub zmiana serwera.

Krzysiu789 

Wysłany: 2007-12-21, 22:21   

Witam ponownie!
A jeśli zdecydowałbym się zmienić serwis na inny to:

1. Jaki mi polecacie serwis inny niż fora.pl?
2. Jak otrzymać plik od fora.pl? Co do nich napisać?
3. Jak "wgrać" plik z moim forum na nowym serwerze?

Pozdrawiam!

OzdobaForum 
Ozdoba Forum

Wysłany: 2007-12-21, 23:35   

Krzysiu789 napisał/a:
jeśli zdecydowałbym się zmienić serwis na inny to:
To najprościej byłoby rozpocząć tworzenie forum od nowa.

Cytat:
Trudno mi coś polecić, bo nie korzystam z usług bezpłatnych serwisów. Na pierwszy rzut oka całkiem nieźle prezentuje się yoyo.pl, gdyż Użytkownicy mają tam dostęp do plików forum oraz do bazy MySQL. (Jeśli się mylę, to proszę osoby korzystające z tego hostingu o poprawienie mnie.)
Cytat:
Od fora.pl potrzebna Ci będzie baza danych i to o nią trzeba prosić. Ewentualnie możesz też poprosić o pliki forum umieszczone na serwerze. Niestety nigdzie w Regulaminie serwisu fora.pl nie masz zagwarantowane, że takie plik zostaną Ci udostępnione.
Cytat:
Wgrywanie plików to najzwyklejsze kopiowanie (w zależności o wykorzystywanego programu będzie to np. przesuwanie ikonek między oknami czy też kopiowanie z wykorzystaniem klawisza F5). Nieco bardziej skomplikowane może być wgranie pliku z danymi do bazy MySQL - konkretne kroki postępowania będą zależne od dostępnego panelu bazy.

Gdy będziesz miał pliki z fora.pl i znajdziesz nowy hosting, wówczas napisz, a postaram Ci się pomóc.

FenomeN 

Wysłany: 2007-12-24, 14:22   

Krzysiu789 napisał/a:
xad.pl, vdd.pl lub i-fora.info no i yoyo.pl
Krzysiu789 napisał/a:
Znając fora.pl, nie spełnią Twojej prośby, tak samo jak na xad.pl. Najlepiej załóż forum na yoyo.pl
Krzysiu789 napisał/a:
Musisz mieć dostęp do ftp. Jedyny darmowy hosting jaki znam, w którym jest dostęp do ftp, to yoyo.pl.

Krzysiu789 

Wysłany: 2007-12-24, 23:48   

Witajcie!
No to teraz mam problem :neutral: Najprawdopodobniej będę musiał przenieść forum :( Zacząć wszystko od nowa...

Czy na yoyo.pl trzeba pisać html czy normalnie "robi" się forum jak na np. fora.pl ??

FenomeN 

Wysłany: 2007-12-25, 07:39   Forum na yoyo.pl

Krzysiu789 napisał/a:
Czy na yoyo.pl trzeba pisać html czy normalnie "robi" się forum jak na np. fora.pl ??
Więc tak. Na yoyo.pl musisz się zarejestrować. Następnie wchodzisz w "Moje Strony", klikasz "Nowa Strona" i wypełniasz formularz. Potem będziesz musiał czekać jakiś czas, aby forum działało poprawnie. Jeśli czegoś nie wiesz, pytaj śmiało ;)

Krzysiu789 

Wysłany: 2007-12-25, 09:23   

Założyłem już konto na yoyo.pl :)

Powtarzam pytanko: :mgreen: Czy na yoyo.pl całym forum zarządza się pisząc komendy HTML, czy zwyczajnie, noramlnie obsługuje się je jak na np. fora.pl?
Pozdrawiam!

FenomeN 

Wysłany: 2007-12-25, 11:27   

Jeśli chcesz tak po prostu zmienić albo dodać dział, to tak jak na fora.pl

Krzysiu789 

Wysłany: 2007-12-25, 11:36   

Hmmm... zakładam już forum i napotakłem się z czymś takim:

Preinstalacja oprogramowania
Zakładając stronę otrzymujesz możliwość preinstalacji oprogramowania. Co to znaczy? Zaraz po aktywacji Twojej strony automatycznie wgramy na nią pliki współtworzące oprogramowanie, które polecono zainstalować. W ten sposób unikasz czasochłonnej operacji wysyłania plików i od razu możesz skoncentrować się konfiguracji zainstalowanego oprogramowania.

Poniżej znajduje się lista i muszę wybrać oprogramowanie... jak będzie najlepsze?

Krzysiu789 

Wysłany: 2007-12-25, 12:26   

FenomeN napisał/a:
xad.pl, vdd.pl lub i-fora.info no i yoyo.pl

FenomeN - A jeżeli miałbyś mi polecić nejlepszy serwis, to który z powyższych byś wybrał? Pewnie yoyo.pl? Ale albo mi się wydaje, albo ten serwis będzie dla mnie za trudny w obsłudze...?
Jestem bardzo początkujący więc muszę mieć coś bardzo prostego - tak prostego jak było na fora.pl

FenomeN 

Wysłany: 2007-12-25, 13:07   

xad.pl . Ja od niego zacząłem i okazał się bardzo prosty. Jeśli chcesz, moge pomóc Ci w robieniu forum i reklamowaniu.

OzdobaForum 
Ozdoba Forum

Wysłany: 2007-12-27, 23:46   Preinstalacja oprogramowania na yoyo.pl

Krzysiu789 napisał/a:
Poniżej znajduje się lista i muszę wybrać oprogramowanie... jak będzie najlepsze?
To pozwala wybrać Ci skrypt, na którym oparte jest forum i od tego wyboru zależy wygląd forum oraz zakres jego funkcjonalności. Dotychczas (na fora.pl) miałeś forum "phpBB". Jeśli chcesz mieć forum takiego typu jak forum.reklamastron.pl, wówczas musi wybrać "phpBB by Przemo".

Krzysiu789 napisał/a:
ten serwis będzie dla mnie za trudny w obsłudze...?
Po instalacji forum na serwerze (co na yoyo.pl jest robione automatycznie przez wybór oprogramowania z listy) obsługa wybranego typu forum na każdym serwerze będzie taka sama. Jeśli miałbyś trudności z instalacją forum lub późniejszą jego obsługą postaramy się pomóc. :mrgreen:

Krzysiu789 

Wysłany: 2007-12-28, 13:21   

Dziękuję za informację :) Mimo, iż zdecydowałem się wybrać vdd.pl będę pamiętał o tym co mi powiedziałaś :)

PS: W tej liście nie było "phpBB by Przemo".

OzdobaForum 
Ozdoba Forum

Wysłany: 2007-12-28, 18:47   

Oki. Będziesz naszym ekspertem od serwera vdd.pl :mrgreen:

Cytat:
PS: W tej liście nie było "phpBB by Przemo".
Faktycznie na liście nie ma "phpBB by Przemo". Na liście użyty jest skrót: "phpBB 2.0.22 PL", który oznacza forum phpBB modyfied by Przemo.

Odpowiedz do tematu