Forum Serwisu ReklamaStron.pl
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Poszukujemy moderatorów do opieki nad forum serwisu ReklamaStron.pl
- zainteresowanych prosimy o kontakt na adres: moderator [małpa] reklamastron.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Baner i logo dla forum literackiego
Autor Wiadomość
Marcin77 

Wysłany: 2007-11-06, 17:58   Baner i logo dla forum literackiego

Witam!

Niedawno założyłem forum literackie. Wszystkie niezbędne prace już na nim wykonałem i zostało mi tylko do zrobienia logo oraz baner reklamowy. Niestety logo to moja pięta achillesowa.
Jedyny pomysł jaki dotąd wpadł mi do głowy to taki projekt:

- tło przeźroczyste, żeby logo można było dopasować na każdy ze stylów (a zainstalowałem ich kilka),
- nazwa forum jako pojawiający się napis w taki sposób jakby był pisany piórem,
- kiedy pojawia się ostatnia litera, pod nazwą forum powoli wyłania się napis: forum literackie,
- po chwili wszystko powoli znika i cykl zaczyna się od nowa.

Prawda wygląda jednak tak, że sam nie potrafię tego zrobić :( Jedyne co udało mi się tymczasowo zrobić to zwyczajny prosty napis na tle kory. Jednak ten jest nie do przyjęcia :mrgreen:

Zastanawiam się też nad innym logo, takim, które nie będzie nachalne, ale na tyle ładne, że zwróci na siebie uwagę.
W związku z tym mam pytanie: czy mógłbym liczyć tutaj na pomoc w tej sprawie?

Pozdrawiam :)

OzdobaForum 
Ozdoba Forum

Pomogła: 66 razy
Wysłany: 2007-11-06, 18:53   Banner strony

Poza tym masz bardzo ciekawy pomysł na banner. Obawiam się tylko, że bez odpowiedniego programu graficznego może być problem z jego realizacją (a przede wszystkim z wykonaniem animacjami).

Marcin77 napisał/a:
czy mógłbym liczyć tutaj na pomoc w tej sprawie?
Oczywiście, że możesz na nas liczyć. W jaki sposób można Ci pomóc? Chcesz, aby przygotować dla Ciebie logo?

Marcin77 

Wysłany: 2007-11-06, 19:49   

Nie wiem, czy nie byłaby to zbyt wygórowana prośba (przygotowanie dla mnie logo). Jeśli jest taka możliwość, to chętnie bym z Waszej pomocy skorzystał i byłbym zobowiązany.

Problem leży w tym, że jak dotąd nie pracowałem w programach graficznych. Aktualne logo zrobiłem w Corelu (bo tylko do tego programu graficznego mam dostęp) na zasadzie prób i błędów :) Tymczasem, wspominasz, że "bez odpowiedniego programu graficznego może być problem z jego realizacją (a przede wszystkim z wykonaniem animacjami)." i tego się obawiam najbardziej. W AutoCad mogę zaprojektować różne rzeczy, ale w grafice niewiele.
Dlatego będę wdzięczny za każdy rodzaj pomocy, także za wskazówki jak najlepiej zabrać się do tego (tj. w jakim programie i od czego zacząć). Dopiero zarejestrowałem się u Was i jak na razie wyczytałem, że warto ściągnąć sobie GIMP. Właśnie ściąga mi się GIMP 2.4.1 :)
Nie ukrywam, że największą pomocą dla mnie byłaby realizacja takiego logo ze względu na moją "wiedzę" o grafice komputerowej, albo wskazanie jak takie logo zrobić.

OzdobaForum 
Ozdoba Forum

Wysłany: 2007-11-06, 23:48   Logo strony w GIMPie

Rozumiem Twoje rozterki - kiedyś sama stawiałam pierwsze kroki w GIMPie i nie za bardzo wiedziałam jak osiągnąć zamierzony efekt. Lubię eksperymentować z grafiką (o ile czas na to pozwala), a robię to głównie w GIMPie, bo jest to chyba najlepszy darmowy program do obróbki grafiki. Stąd też służę pomocą, gdy będziesz miał jakiekolwiek pytania dotyczące tego programu graficznego.

Jeśli chcesz, to mogę też przygotować dla Ciebie proste logo (tzn. nieanimowane). No chyba, że odkryję opcje animacji w GIMPie, ale na chwilę obecną nie mam na to zbyt dużo czasu. Oczywiście musisz mi podać rozmiary logo w pikselach oraz chociaż z grubsza opisać jak ma ono wyglądać (tj. jakie chcesz mieć tło, jakie umieścić napisy i inne elementy graficzne oraz gdzie).

Marcin77 

Wysłany: 2007-11-16, 21:11   

Dziękuję

PS. Można oddzielić posty począwszy od 2007-11-06, 17:58 (nowy temat: logo)? Chciałbym dać pomogła za udzieloną mi pomoc.

OzdobaForum 
Ozdoba Forum

Wysłany: 2007-11-16, 22:07   Logo forum literackiego

Proszę bardzo... i polecam się na przyszłość. :mrgreen:
Gotowe logo można zobaczyć pod adresem: http://forum.reklamastron...e/logo-post.png

Odpowiedz do tematu