Forum Serwisu ReklamaStron.pl
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Poszukujemy moderatorów do opieki nad forum serwisu ReklamaStron.pl
- zainteresowanych prosimy o kontakt na adres: moderator [małpa] reklamastron.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Systemy wymiany linków - Wasze opinie
Autor Wiadomość
Marek 
Administrator

Zaproszone osoby: 14
Wysłany: 2006-02-07, 19:50   Systemy wymiany linków - Wasze opinie

Nigdy nie korzystałem z systemów wymiany linków więc nie mam jeszcze własnej opinii na ten temat. Dziś jednak postanowiłem sprawdzić jak w praktyce wygląda działanie tego sposobu reklamowania stron. Do testu wybrałem stosunkowo nowy system LiveLink (skutki tego widać w stopce forum - jeśli to kogś drażni to bardzo przepraszam).

Wracając jednak do mojego pytania. Chciałbym poznać Wasze opinię o tego typu systemach. Czy uważacie je za skuteczne? Czy z nich korzystacie lub korzystaliście?

Ja już na wstępie obawiam się, że ta forma reklamy może bardziej zaszkodzić niż pomóc i to na kilka sposobów:
1. Nie chcę aby na mojej stronie pojawiały się reklamy stron konkurencyjnych - tutaj nie mam możliwości kontrolowania tego.
2. Nie chcę aby na mojej stronie pojawiały się reklamy stron łamiących prawo oraz niezgodnych z netykietą - korzystając z systemu wymiany nie mam wpływu na to jakie linki zobaczą goście mojej strony i jakie wnioski dotyczące mojego serwisu wyciągną
3. Linki na innych stronach pojawiają się na określony czas a potem znikają - Google śledzi nie tylko pojawianie się, ale i zanikanie linków do strony i dlatego strona może spadać w wynikach wyszukiwania, gdy linki do niej znikają ze stron (a przecież nikt mi nie obieca, ze przy zmianie linków mój link nie znajdzie się na stronie, na którą Google nie zajrzy przez okres znajdowania się tam linku)

Co sądzicie o moich wątpliwościach?

szymcio 

Wysłany: 2006-02-12, 16:55   

Ja mam podobne obawy. ostatnio też rozpoczęłem testowanie takich systemów. Jak wzięłem od razu livelink i linkor. Zobaczymy.

Słyszałem jednak szczególnie o LiveLink raczej złe opinie. No ale zobaczymy.

Marek 
Administrator

Wysłany: 2006-02-12, 23:04   

Jeśli chodzi o livelink to już przestaje mnie bawić. Na ich forum wewnętrznym same krytyczne uwagi a administratora nie było od kilku dni chyba. W systemie nieco ponad 300 osób z czego aktywnych chbya niewielki procent. Tutaj na forum jest 5 linków od nich, ale mój link jak dotąd tylko w dwóch miejscach (po tylu dniach!!!) Na dodatek jedna ze stron, na których znalazł się mój link to strona erotyczna.

Dostają jeszcze dzień lub dwa na poprawę ;) a potem przechodzę do konkurencji.

Barbara 

Pomogła: 18 razy
Wysłany: 2006-02-13, 13:01   

Uważam, że Wasze obawy są słuszne. Systemy wymiany linków często nie dają możliwości, takich jakie ma zwykła wymiana linkami, która pozwala na:
1) wybór stron, na których będzie umieszczony nasz link - dzięki temu możemy uniknąć mniej owocnej reklamy na stronach, które są rzadko odwiedzane przez wyszukiwarki i użytkowników; możemy wybrać strony o wyższym pagerank oraz o określonej tematyce,
2) wybór stron, do których linki znajdą się naszej stronie - dzięki temu nie będziemy promować stron konkurencyjnych, umieszczać linków do stron bezwartościowych oraz innych linków, które mogłyby negatywnie wpływać na wizerunek naszej strony (tj. linki do stron: erotycznych, zachęcających do przemocy, nakłaniających do łamania prawa itp.),
3) utrzymanie równowagi między ilością linków prowadzących do naszej strony a ilością linków na naszej stronie, które prowadzą do innych stron - nie tracimy cennego miejsca na linki, które przynoszą korzyści tylko osobom trzecim,
4) przy wymianie linkami z pięcioma stronami (tyle sam oferuje LiveLink) jesteśmy w stanie stosunkowo szybko sprawdzić, czy nasi partnerzy wywiązują się z obowiązku umieszczenia naszego linku
5) w razie potrzeby możemy zrezygonować z jednego wybranego linku lub też zwiększać ilość stron, z którymi dokonujemy wymiany

Podsumowując - zwykła wymiana linków pozwala nam zachować pełną kontrolę nad ilością i jakością linków, które pojawiają się u nas na stronie, a jednocześnie pozostawia możliwość wyboru stron, na których będzie promowana nasza strona.

Marek 
Administrator

Wysłany: 2006-02-23, 15:09   

LiveLink znikł ze stopki forum, ale Wasze opinie o systemach wymiany linków oraz o wymianie linków poza systemami są wciąż mile widziane.

Pawluch 

Wysłany: 2006-05-06, 19:13   

Uważam, że są to złe systemy, nasz link jest wyświetlany na stronach treścią całkowicie odbiegajacym od naszej, lepsza jest zwykła wymiana linków i barnerów.

DamianDaszkiewicz

Wysłany: 2007-03-24, 16:27   

Ja powiem tyle: kiedyś korzystałem z linkora (dałem linki na dużym forum mającym kilkanaście tysięcy postów). I dostałem upomnienie od admina za przeciążanie serwera.

kmike 

Wysłany: 2007-12-15, 10:58   Potrzebna jest duża liczba podstron

Czytałem gdzieś o tym, że jeśli nie masz chociaż 100 podstron to nie masz nawet co startować, bo sam będziesz tracił punkty PR i będziesz reklamował strony, które mają po 200-500 podstron i są zarejestrowane w systemie...

Kapitan

Wysłany: 2008-04-19, 09:05   Opinia o linki24

Ja korzystam z linki24.
Choć system zebrał wśród zawodowców wiele negatywnych opinii, ja jestem z niego zadowolony. Dlaczego? Kiedyś gdy zaczynałem swoją przygodę z internetem popełniłem parę stron na bezpłatnych serwerach i jakiś czas temu zastanawiałem się czy mogę z tego mieć jakieś korzyści. Rozejrzałem się po różnych systemach, i w sumie nigdzie nie było możliwości podłączenia takich stron, tylko w linki24. No i postanowiłem spróbować-lepszy rydz niż nic. Razem jakieś 200 zindeksowanych podstron podłączyłem. Spreparowałem stronę do wypozycjonowania (bałem się, żeby moje główne strony nie dostały bana w wyszukiwarkach) i zostawiłem tak wszystko. Po miesiącu niespodzianka, pozycjonowana strona na łatwą frazę - TOP 1 w Google I Onecie !!! I tak siedzi po dziś dzień. Być może to przypadek, nie wiem, ale jestem zadowolony :cool:
Cały system jest bardzo prosty w obsłudze, polecam osobą które dopiero zaczynają swoją przygodę z pozycjonowaniem. I uwaga w systemie też biorą udział strony tylko dla dorosłych, także nie zapomnijmy w panelu wyłączyć stron "xxx" :!:

Odpowiedz do tematu