Forum Serwisu ReklamaStron.pl
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Poszukujemy moderatorów do opieki nad forum serwisu ReklamaStron.pl
- zainteresowanych prosimy o kontakt na adres: moderator [małpa] reklamastron.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Strona w Google
Autor Wiadomość
ugszastarka

Wysłany: 2007-07-04, 11:58   Jak zrobić, aby strona była widziana przez Google?

Pomocy!!! Zrobiłem poważną stronę swojego zakładu pracy, tj. Urzędu Gminy i muszę sprawić, żeby była widzialna w Google. Pomóżcie, bo to jest ważne.

Adres strony: www.gminaszastarka.pl

Barbara 

Pomogła: 18 razy
Wysłany: 2007-07-04, 12:59   Indeksowanie a sekcje HEAD i BODY

ugszastarka napisał/a:
Zrobiłem poważną stronę swojego zakładu pracy, tj. Urzędu Gminy i muszę sprawić, żeby była widzialna w Google.
Jeśli chcesz, aby Twoja strona była widziana przez Google (tj. pojawiała się w wynikach wyszukiwania) musisz sprawić, aby została zindeksowana. Jak przyspieszyć ten proces? Proste porady znajdziesz w artykule: Jak dodać stronę internetową do wyszukiwarki Google? - w przypadku niejasności pytaj.

Do zapewnienia poprawnej indeksacji strony potrzebny jest jeszcze właściwie przygotowany kod strony, tj. sekcja HEAD i sekcja BODY. Jeśli wykonywałeś stronę samodzielnie powinieneś wiedzieć o co chodzi.

W sekcji HEAD powinny znaleźć się:
1. Tytuł strony
Kod:
<title>Tytuł Twoje strony</title>

2. Słowa kluczowe - słowa, na które chciałbyś, aby strona pojawiała się w wyszukiwaniach Google (wskazane jest użycie nie więcej niż 20 słów kluczowych)
Kod:
<meta name="keywords" content="słowo kluczowe 1, słowo kluczowe 2, słowo kluczowe 3, ... słowo kluczowe 20" />

3. Opis strony
Kod:
<meta name="description" content="Krótki opis Twojej strony, który powinien zawierać słowa występujące na Twojej stronie oraz słowa kluczowe" />

4. Zgoda na indeksowanie treści strony przez wszystkie roboty
Kod:
<meta name="robots" content="all" />

5. Zgoda na przeglądanie całej strony z podstronami
Kod:
<meta name="distribution" content="global" />

6. Informacja o kodowaniu (niezbędna do poprawnego wyświetlania polskich znaków) i o języku strony
Kod:
<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=iso-8859-2" />
<meta name="language" content="pl" />

7. Informacja o autorze strony i o prawach autorskich
Kod:
<meta name="author" content="Autor strony" />
<meta name="copyright" content="Copyright (c) 2005-2007 by ReklamaStron.pl" />

8. Informacja dla robotów, jak często mają odwiedzać stronę (ilość dni dobiera się do częstotliwości aktualizacji strony)
Kod:
<meta name="revisit-after" content="4 days" />

W sekcji BODY powinny znajdować się słowa kluczowe, na które chcesz, aby strona była wyszukiwana. Istotne treści powinny być wyróżniane (pogrubieniem, podkreśleniem i/lub pochyleniem tekstu), dobrze jest stosować nagłówki (H1, H2, H3). Ponadto nie zalecane jest stosowanie ramek, bo one utrudniają robotom prawidłową indeksację stron.

Marek 
Administrator

Zaproszone osoby: 14
Wysłany: 2007-07-05, 05:40   Ramki a indeksowanie

Barbara napisał/a:
Ponadto nie zalecane jest stosowanie ramek, bo one utrudniają robotom prawidłową indeksację stron.
I tu chyba jest pies pogrzebany. Ta strona to jedna wielka ramka. Po wejściu na stronę robot nie widzi nic poza kodem ramki i nic innego nie jest w stanie zindeksować.

ugszastarka: Zamiast jednego pliku z ramką na serwerze, do którego podpięta jest domena umieść wszystkie pliki strony, albo domenę podepnij do właściwego serwera. Zanim się tym nie zajmiesz Twoja strona nie ma szans na właściwe zindeksowanie.

Pawluch 

Wysłany: 2007-07-16, 17:09   Czas zindeksowania strony

W dzisiejszych czasach sekcja HEAD i BODY nie ma praktycznie znaczenia, ponieważ strony są przeszukiwane i indeksowane przez boty - na Google tym botem jest tzw. pająk.
Jeśli chcesz, aby Twoja stronka pojawiła się w Google nie pozostaje Ci nic innego jak uzbroić się w cierpliwość i czekać, tylko tyle możesz zrobić! Jedne strony pająk znajduje szybciej inne wolniej, ale na pewno kiedyś ją znajdzie, przeszuka i zindeksuje!! Jeśli chcesz, aby już teraz można było ją znaleźć w Google po prostu reklamuj ją na innych stronach i forach - tak jak tutaj - to najlepsza metoda...

Barbara 

Pomogła: 18 razy
Wysłany: 2007-07-18, 21:24   Od czego zależą wyniki wyszukiwania?

Pawluch napisał/a:
W dzisiejszych czasach sekcja HEAD i BODY nie ma praktycznie znaczenia, ponieważ strony są przeszukiwane i indeksowane przez boty - na Google tym botem jest tzw. pająk.
Nie mogę się z tym stwierdzeniem do zgodzić. Przykładowo żaden robot nie zindeksuje strony, jeśli w sekcji HEAD znajdzie następujący zapis:
Kod:
<meta name="robots" content="none" />

Nie można też mówić, że sekcja BODY nie ma praktycznie znaczenia, bo na wyniki wyszukiwania mają wpływ:
- systematyczne aktualizacje strony,
- oryginalność strony (kopiowane strony oceniane są gorzej),
- stosowanie ukrytych tekstów (np. pisanie tekstów kolorem tła tak, że są one niewidoczne może prowadzić do niewyświetlania strony w wynikach wyszukiwań),
- ilość linków na stronie (niektóre roboty mogą mieć problemy ze zindeksowaniem strony zawierającej więcej niż 100 linków),
- adekwatność treści strony do wpisanych haseł w wyszukiwarce,
- itp.

Marek 
Administrator

Zaproszone osoby: 14
Wysłany: 2007-07-18, 23:03   Pająk a robot

Pawluch: przepraszam, ale praktycznie całą Twoją wypowiedź zakwestionuję. Liczę na to, że spróbujesz bronić swoich poglądów.
Pawluch napisał/a:
W dzisiejszych czasach sekcja HEAD i BODY nie ma praktycznie znaczenia
Biorąc pod uwagę fakt, że te dwie sekcje to cała strona mogę tylko zapytać, co wobec tego ma znaczenie?
Cytat:
ponieważ strony są przeszukiwane i indeksowane przez boty - na Google tym botem jest tzw. pająk.
Nazwy robot i pająk to synonimy. Bot stosowany przez Google to Googlebot (jeśli już musimy go jakoś nazywać).
Cytat:
Jeśli chcesz, aby Twoja stronka pojawiła się w Google nie pozostaje Ci nic innego jak uzbroić się w cierpliwość i czekać, tylko tyle możesz zrobić!
Cytat:
Jeśli chcesz, aby już teraz można było ją znaleźć w Google po prostu reklamuj ją na innych stronach i forach - tak jak tutaj - to najlepsza metoda...
Dwa zdania - dwie sprzeczne teorie. Ja zgadzam się z drugim z tych zdań.
Cytat:
Jedne strony pająk znajduje szybciej inne wolniej, ale na pewno kiedyś ją znajdzie, przeszuka i zindeksuje!!
Jak wspomniała już Barbara - nie zindeksuje jeśli w meta lub w pliku robots będzie umieszczony zakaz indeksowania.

osrodek 

Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2009-06-12, 16:32   

Widzę, że w tym poście wypowiadają się specjaliści. Czy mógłby ktoś z was zobaczyć źródło mojej strony www i sprawdzić czy wszystko mam tam w porządku? Chodzi mi konkretnie o znaczniki między <body> end </body>.Z góry dzięki.

osrodek 

Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2009-06-12, 16:35   

Aha i jeszcze jedno czytałem ostatnio, że wpisywanie więcej niż 5 słów kluczowych nic nie daje, gdyż robot indeksuje tylko 5 pierwszych? Czy to prawda?

BartłomiejJ 

Wysłany: 2009-07-15, 22:50   

Nie idzie o ilość słów ale jeśli już - to o ilość znaków.

Fakt faktem spada znaczenie keywordsów dla pozycji w Google.

Pozdrawiam.
ADSEO.pl - Pozycjonowanie

osrodek 

Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2009-07-26, 12:17   

Więc jaka ilość znaków będzie odpowiednia? To co teraz ma największe znaczenie dla pozycji w google?

qwatex

Wysłany: 2009-07-27, 09:37   

Jeśli jest to przekierowanie 301 to domena z której przekierujemy przekaże PR, pozycje i wszystkie linki dla domeny na którą jest to przekierowanie.
Nie bardzo rozumiem z czego wynikają oszczędności w takim przypadku skoro podpięcie domeny nic nie kosztuje (przynajmniej nie powinno).

osrodek 

Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2009-07-28, 10:29   

Co to znaczy przekierowanie 301?

qwatex

Wysłany: 2009-07-28, 15:52   

To znaczy że do nagłówka została wysłana informacja o przekierowaniu strony. W PHP wygląda ono tak:
Kod:
<?php
  header("HTTP/1.1 301 Moved Permanently");
  header("Location: http://www.nowa-domena.pl/");
?>

osrodek 

Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2009-07-29, 08:38   

Dzięki za info i odpowiedź, ale dalej i tak nic z tego nie rozumiem? Czy mogę podawać krótszy adres czy ten na, który mam przekierowanie? A mam przekierowanie bo ta dłuższa domena jest zaparkowana na webparku, a tam są mniejsze opłaty.

qwatex

Wysłany: 2009-07-31, 16:09   

Teoretycznie linkowanie domeny z przekierowaniem powinno "przenieść" moc linków na docelową domenę. Nigdy w taki sposób nie linkowałem stron i ciężko mi powiedzieć czy w rzeczywistości da zadowalące wyniki.

Odpowiedz do tematu