Forum Serwisu ReklamaStron.pl
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Poszukujemy moderatorów do opieki nad forum serwisu ReklamaStron.pl
- zainteresowanych prosimy o kontakt na adres: moderator [małpa] reklamastron.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
shoutbox dodatki
Autor Wiadomość
Roland 

Wysłany: 2006-07-16, 22:28   shoutbox dodatki

Teraz jak coś piszemy w shoutboxie to tylko widać w jakim dniu napsiano dane zdanie. Można by tam dodać date tzn. żeby pokazywało tylko dzień i miesiąc (rok nie potrzebny, bo chyba wszyscy wiedzą jaki mamy rok), a czasem jak ktoś napisze wiadomość w jakiś dzien, przez tydzien nikt nic nie pisze, ktos już o tym zapomniał, a ktoś inny dopiero na to odpowiada, bo mysli, że to właśnie w ten dzień ktoś zapytał - mam nadzieje, ze mnie zrozumieliscie.

No i przydałoby się archiwum shoutboxa tzn. byłby jeden temat i ktoś z administracji raz w tygodniu (miesiącu) umieszczłby nowy post z numerem tygodnia (lub danym miesiacem) i uzupelniał. W ten sposób możnaby się dowiedzieć o czym gadalismy jakis czas temu, pośmialibyśmy się ponownie :P a takiego czegoś na żadnym forum jeszcze nie widzialem, na wielu forach jest shoutbox, ale żeby archiwum to nie widziałem - mogłoby to w jakiś sposób urozmaicić wygląd forum :P

co wy na to :?:

OzdobaForum 
Ozdoba Forum

Pomogła: 66 razy
Wysłany: 2006-07-17, 22:58   

Mi Twoje pomysły przypadły do gustu, a mianowicie...

Roland napisał/a:
przez tydzien nikt nic nie pisze
Trzeba to zmienić - sama postaram się pisać częściej. :mrgreen:

Roland napisał/a:
przydałoby się archiwum shoutboxa tzn. byłby jeden temat i ktoś z administracji...
Myślę, że można stworzyć taki temat w dziale Między nami! Ale żeby zaraz kopiami tekstów z shoutboxa obarczać zapracowaną ;) administrację?! Proponuję zlecić to zadanie Pomysłodawcy - oczywiście w nagrodę za wzbogacenie naszego forum. :mrgreen:

Marek 
Administrator

Zaproszone osoby: 14
Wysłany: 2006-07-17, 23:15   

Roland napisał/a:
Można by tam dodać date tzn. żeby pokazywało tylko dzień i miesiąc (rok nie potrzebny, bo chyba wszyscy wiedzą jaki mamy rok)

zrobione :)

Archiwum shoutboxa to ciekawy pomysł, ale ani Ozdoba jak widzę, ani ja nie podnosimy ręki wyrywając się na ochotnika do robienia tego. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby takie archiwum powstało, jeśli np. Ty się nim zajmiesz.

Roland 

Wysłany: 2006-07-18, 11:23   

Jasne, że się tym zajmę, ale muszę wiedzieć jak dlugo shoutbox zapamiętuje nasze zdania, bo np: w mojej operze, ja mam shoutbox jeszcze sprzed miesięcy, a jak go odswieżę to już tylko z kilku poprzednich dni :)

Marek 
Administrator

Wysłany: 2006-07-18, 21:54   

Shoutbox ma zapamiętywać x wypowiedzi (chyba 30 lub 50) a nie wypowiedzi z jakiegoś okresu, więc nie da się odpowiedzieć na pytanie o to sprzed ilu dni wypowiedzi pojawią się jako ostatnie - przy dużej aktywności użytkowników w shoutboxie archiwizować trzeba by go co kilka godzin czy minut.

Roland 

Wysłany: 2006-07-18, 22:17   

Marek napisał/a:
chyba 30 lub 50
Pomyliłeś się tylko 20 zapamietuje.

Cytat:
przy dużej aktywności użytkowników w shoutboxie archiwizować trzeba by go co kilka godzin czy minut.
Masz rację zapamiętuje tak mało, że czasem może być trudno tego dopilnować (nawet jeżeli byś to zmienil na 50 mogłoby być mało) :( i chyba pomysł spalił się w tej chwili :( chyba, że dałoby się jakoś ustawić, żeby zapamietywał ilość dni, a nie wypowiedzi :?: coś mi się wydaje, że trzeba by dużo zmieniaż, żeby udało się zmienić to na dni. Tak sądze po Twojej powyższej wypowiedzi, może kiedyś w ramach luzu udałoby Ci sie to zmienić :?: Sam bym to chętnie zrobił tyle, że na kodach stron znam się jak na pietruszce - wiem, że pływa w niedzielnej zupie. :P Jak byłyby ustawione dni to wtedy archiwum można by zrobić, ale czasem toczy ktoś tu rozmowę, może mnie nie być i nie zdążę tego zarchiwizować, a luki w archiwum to klapa totalna :(

Marek 
Administrator

Wysłany: 2006-07-18, 22:32   

zmieniłem na 30 - mogę zmienić i na 500, ale nie chcę aby zbyt dużo informacji było ładowanych z bazy przy każdym odświeżaniu shoutboxa.

OzdobaForum 
Ozdoba Forum

Wysłany: 2006-07-18, 23:02   

Roland napisał/a:
i chyba pomysł spalił się w tej chwili
Oj, czyżbyś próbował wykręcić się od nagrody ;) - nadal uważam, że pomysł jest ciekawy i można go realizować.
Roland napisał/a:
może mnie nie być i nie zdążę tego zarchiwizować, a luki w archiwum to klapa totalna
Jeśli Ciebie nie będzie, to zawsze można wyznaczyć zastępstwo... jeśli będzie taka potrzeba to chętnie pomogę! :mrgreen:

Marek napisał/a:
zmieniłem na 30

Na początek NASZEGO WSPÓLNEGO ARCHIWUM SHOUTBOXA myślę, że taka ilość wystarczy, gdy będzie więcej wypowiedzi w krótkim czasie, wówczas można zmieniać na więcej.

No, to Roland możesz brać się do pracy... (nieprawdaż?) :mrgreen:

Roland 

Wysłany: 2006-07-18, 23:34   

Marek napisał/a:
mogę zmienić i na 500
Rozumiem czyżby chodziło o transfer :?:

To może zaczniemy z jakąś ważna data proponuje 22 lipiec lub 1 Sierpień :?:
22 bo to szczególna data w moim życiu, mój był pomyśl, wiec powinniście sie przychylić :?:
1 Sierpień, bo fajnie tak zacząć od nowego miesiąca, ale wole 22 lipiec :)

FenomeN 

Wysłany: 2008-05-22, 16:40   

Uważam, że projekt się... popsuł. Możemy zacząć od Czerwca nowy projekt, a stary zamknąć. Opiekunem mogę zostać ja :)

OzdobaForum 
Ozdoba Forum

Wysłany: 2008-05-26, 19:01   Archiwum Shoutboxa

FenomeN napisał/a:
projekt się... popsuł
Po prostu zabrakło czasu na archiwizowanie wypowiedzi.
FenomeN, jeśli chcesz to możesz zacząć nawet od 5 maja:
Cytat:
[Pon, 05 Maj 20:24] OzdobaForum: Dzięki Krzysiu... a kiedy Ty dołączysz do nas? :mrgreen:
[Wto, 06 Maj 14:22] Krzysiu789: Uuu i tu jest mały problem... brak kandydatki :(
[Wto, 06 Maj 14:22] Krzysiu789: Ale zobaczymy co życie da :mrgreen:
[Sro, 07 Maj 14:16] OzdobaForum: ...no to czekam z niecierpliwością aż się Kandydatka znajdzie i się Nią pochwalisz :)
[Sro, 07 Maj 15:34] Krzysiu789: Ok, masz to zagwarantowane :)
....

FenomeN 

Wysłany: 2008-05-27, 14:44   

Ok, zaczynam.

Odpowiedz do tematu